Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

2. vidusskolā — VUGD mācību trauksme

Redakcija

Autors • 23.10.2012.

Burtu lielums

Pagājušajā ceturtdienā, 18. oktobrī, daudzi madonieši ievēroja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) rosību pie Madonas pilsētas 2. vidusskolas, kā arī jau iztālēm varēja dzirdēt ugunsdzēsēju mašīnas sirēnas. Par laimi, tās bija tikai mācības un skolu nebija piemeklējusi nopietna nelaime.

Taču nezinātājiem no malas viss varēja izskatīties arī krietni nopietnāk, jo no skolas vēlās dūmi, tika vesti ārā skolēni un pedagogi, vienlaikus bija sabraukušas piecas ugunsdzēsības mašīnas. Kā skaidroja VUGD Madonas daļas komandieris Gints Ilva, šādas lielāka apjoma mācības ugunsdzēsējiem tiek rīkotas reizi, divas gadā. Lai maksimāli pietuvinātu apmācību procesu reālajam glābšanas darbam, tiek laisti mākslīgie dūmi, evakuēti skolēni un skolas darbinieki.
– Mācībās piedalījās trīs ugunsdzēsēju mašīnas no Madonas un pa vienai no Cesvaines un Lubānas. Šīs bija plānotās mācības, lai noskaidrotu, kā ugunsdzēsēji tiktu galā ar uguns dzēšanas darbiem lielākos pasākumos vai iestādēs, savukārt skolas darbinieki – kā ievērotu evakuēšanās protokolu. Jāsecina, ka nelielas kļūdiņas tika pieļautas gan no ugunsdzēsēju, gan no skolotāju un skolēnu puses. Tas ir tikai normāli, un tāpēc jau arī tās ir mācības – lai saprastu, kas ir piemirsies, kas jāpielabo. Pēc apmācībām rezultāti tiek pārrunāti, izvērtēti, apspriežam risinājumus. Ar VUGD darbiniekiem šos nelielos misēkļus jau esam pārrunājuši, mācības būs devušas nepieciešamo rezultātu, – komentēja Gints Ilva.

Autore: LAURA VOITIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px