Ar redakciju sazinājās Ošupes pagasta ZS "Zīles" saimnieki Laura un Armands Kozuļi, lai brīdinātu par vilku bara uzbrukumiem lopiem, ieteiktu citiem saimniekiem rūpīgāk pieskatīt un piesargāt savus mājdzīvniekus, kā arī pašiem uzmanīties.
Konkrēti – triju dienu laikā ZS "Zīles" šķirnes aitu ganāmpulkam ganībās ir uzbrukuši vilki.
Armands Kozulis pastāstīja: – Mūsu saimniecības zaudējumi ir lieli – ganāmpulks ir zaudējis 70 aitas – 22 aitas ir beigtas, 13 aitu mātes, 30 pusgadu veci jēri, sešas aitu mātes savainotas, arī mazie jēri – savainoti. Daļu savainoto aitiņu vēl varēja aizvest uz kautuvi.
Tagad aitas pa dienu turam aplokā pie mājām, uzmanām, pa nakti vasaras laikā esam spiesti aitas sadzīt kūtī, jo nav nekādu garantiju, ka naktī neatnāks vilki.
Pats esmu mednieks, arī līgums ar mednieku kolektīvu noslēgts, bet vilkus aizliegts medīt līdz 15. jūlijam. Tagad jāsargā, kā vien var.
Laura Kozule: – Mums ir šķirnes ‘Latvijas tumšgalve' aitu ganāmpulks, kopā bija 520 aitu, tagad – redzēsim, cik paliks. Vilkus nav atturējis pat elektriskais gans. Vietējie cilvēki saka, ka redzējuši gan vilkus, gan to mazuļus, gan ir saskatāmas pēdas. Tagad visas aitas ir sadzītas mājās, ir bailes ārā izlaist. Mednieki ir bezspēcīgi, jo Medību likums aizliedz vilkus medīt līdz 15. jūlijam. Ja vilku šajā laikā kāds nošauj, draud pat bargs sods.
Vilkiem ir saudzēšanas laiks, bet laukos dzīvojošajiem ļaudīm? Mūsu ganāmpulks ir daudzu gadu garumā izkopts, labs šķirnes genofonds, negribas ļaut, lai vilki jērus apēd. Pagastā arī visi labprāt iesaistītos, bet patlaban ir liegums medīt. Atliek visus brīdināt un piesargāties.
12.07.2019.