Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Zivaudzēšanā nav mazsvarīgu sīkumu

Redakcija

Autors • 10.10.2012.

Zivaudzēšanā nav mazsvarīgu sīkumu
Burtu lielums

Šādu atziņu Mārcienas pagasta "Ozolkrastos" zivju audzēšanas interesentiem pauda SIA "BPR" pārvaldnieks Ivans Gruznovs.

Viņš, iepazīstinot ar dīķsaimniecību, stāstot par zivju audzēšanu "Ozolkrastos", zivju sugām un to savstarpējo saderību, barošanas veidiem, uzsvēra, ka zivju audzēšanā ir svarīgi ievērot daudzu apstākļu kopumu un maksimāli zināt katras sugas īpatnības. Ja arī kāds domā, ka, ielaižot zivis ūdenī, visas problēmas ir atrisinātas, tā nebūt nav, jo noteikumus diktē daba, kam ir savi likumi, kuri jāizprot. To vēlreiz pārrunāja zivju audzētāji, ūdenskrātuvju apsaimniekotāji un zivkopības interesenti, 5. oktobrī pulcējoties uz SIA "LLKC" Madonas nodaļas rīkoto pieredzes apmaiņas izbraukuma semināru "Zivju audzēšana, kopšana, zivju sugas, to savstarpējā saderība un piemērotība".
Sīkāk tika pārrunāti foreļu, sīgu un paliju audzēšanas nosacījumi, jo šīs zivis audzē "Ozolkrastos". Pieredze aukstūdens zivju audzēšanā atklātajos ūdeņos, dīķos, rodas pamazām, dažkārt ir jāmācās nevis no citu, bet savām kļūdām, tāpēc tika aplūkoti visi apstākļi, kas nepieciešami, lai zivis justos labi, pieņemtos svarā, jo ikvienam audzētājam ir svarīgs galaiznākums. Ar interesi tika apskatīta jaunuzbūvētā zivju ferma, kas ir Eiropas Zivsaimniecības fonda projekts, kurš tapis pēc Igaunijā redzētā.
– Esam iesācēji, jo trīs gadu pieredzi zivkopībā nevar uzskatīt par lielu, – uzsvēra Ivans Gruznovs. Viņš pastāstīja, ka pirms tam ir bijuši pieredzes apmaiņas braucieni, iepazīstot zivju audzētāju pieredzi gan Rietumos, gan Austrumos. No Eiropas valstīm vairāk ir pabūts Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, kur dominē jūras zivis, bet Krievijā, Baltkrievijā, Polijā, Vācijā un Igaunijā novēroto var arī piemērot mūsu apstākļiem. – Katrā valstī šajā ziņā ir kaut kas īpašs, bet galvenā atziņa, kas nu jau izkristalizējusies arī mums, – labu zivi lēti izaudzēt nevar. Zivis ir jābaro, ir jāmaksā nodokļi, un, ja zivis pārdod zem pašizmaksas, tas audzētājam nav izdevīgi. Taču, ja lielveikalā forele un lasis nopērkami par akcijas cenu, kas ir zemāka, nekā pie audzētāja, kas tad pirks mūsu produkciju.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.10.2012.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

ANITAS BRIŠKAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px