Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Ziemošanas laiks tuvojas nobeigumam

Redakcija

Autors • 19.02.2013.

Burtu lielums

Piektdien, 22. februārī, pulksten 9.30 Madonā, Poruka ielā 4, Madonas patērētāju biedrības 3. stāva zālē, notiks biškopju seminārs. Lektors būs Guntars Melnis. Darba kārtībā likumdošanas aktivitātes, saimju spietošanas ierobežošana un izspietojušo saimju kopšana.

Dravās saimju ziemošanas periods tuvojas beigām. Biškopjiem pienācis laiks biežāk apsekot saimes, kas lēnām sāk sajust pavasara tuvošanos. Sekojam līdzi gan dažādiem „viesiem" dravās (peles, zīlītes, caunas), gan saimju uzvedībai. Apsekošana daudzviet ir sarežģīta ļoti dziļas sniega kārtas dēļ. Dažviet dravās ir sākusies saimju perošana, ko jūtam pēc nemiera un siltuma, kas nāk no saimes. Šādās saimēs strauji pieaug enerģijas un barības patēriņš. Ap šo laiku saimēm ar knapiem barības krājumiem biškopji parasti veic saimju ātro apskati un varbūt pat barības papildināšanu. To var izdarīt ar kādu noliktavā rezervētu barības kāri vai balto kandiju – speciāli bitēm gatavotu pūdercukura masu. Šādus darbus veicam klusi, pārdomāti, lai mazāk traucētu saimes ziemošanas mieru.
Ikgadējā biškopju pavasara konference šogad notiks 16. martā Rāmavā.

Autors: JĀNIS PURIŅŠ,
LBB Madonas nodaļas vadītājs

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px