Pavasara darbi Barkavas pusē jau ir sākušies, konvencionālie labības audzētāji laukos, kas jau ir apžuvuši, virsmēslo ziemāju tīrumus.
Uz vaicājumu par to, kāds šopavasar noskaņojums, Barkavas pagasta ZS "Mālnieki" saimnieks Vitālijs Kokars dalījās savās izjūtās: – Saistībā ar koronavīrusu noskaņojums nekāds labais nav, jo visiem ir bažas par veselību. Tomēr ir mierinājums, ka laukos ir retāka vīrusu koncentrācija. Zemnieki arī nevar aiziet dīkstāvē – lai izaudzētu labību, ir jāstrādā. Sējas laiks tomēr agrāk vai vēlāk pienāks, to neviens neatliks, un zemnieki apstrādās savus laukus. Jācer uz to labāko, panikā krist nevar.
Biežāk jāpalūdz Dievs un jāiet strādāt.
Taujāts par situāciju ziemāju laukos, viņš vērtēja: – Neticami, ka ziemas nav bijis, un tas jau arī īsti nav normāli. Mūsu saimniecībā ziemāju iesēts maz, tikai 29 ha, bet viegli pārziemoja. Tikai tagad pavasara mīnusi, uznākušais sals nedaudz apsaldēja sējumus. Arī vakar bija mīnus 5 grādi, kas tomēr ir sals, nobremzē visus augšanas procesus, bet gan jau dabā viss atdzīvosies.
Virsmēslošana ir vienīgais, ko var sākt darīt, bet zeme vēl ir auksta, un pašlaik neko citu nevar darīt. Pagaidām jātrenkā zosis, un to daru visādos veidos. Zosis atlidoja jau tad, kad lauki vēl bija dubļaini, tagad atbaidīšanai salikti karogi. Trenkāšana kaut ko devusi, nedaudz mierīgāk kļuvis.
Sējas laikam saimniecībā gatavojas, kā ierasts, jo ieplānots audzēt arī vasaras kviešus, rapsi. – Mani biedē pavasara sausums, kāds jau ir piedzīvots. Tāpēc ir jāseko līdzi apstākļiem dabā. Lai arī zeme vēl auksta, Barkavas pusē mālaino augsni, iespējams, drīz varēs sākt rušināt, – telefonsarunā teica V. Kokars.
31.03.2020.