Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

“Vispirms dzīvnieki ir jāmīl”

Redakcija

Autors • 21.05.2014.

“Vispirms dzīvnieki ir jāmīl”
Burtu lielums

uzskata šķirnes aitu audzētavas "Springaita" saimniece Elita Norberte. Jau apritējuši pieci gadi, kopš Praulienas pagasta "Sauleskalnā" tika likti pamati šķirnes aitu audzēšanas bioloģiskajai saimniecībai – SIA "Springaita".

Kad ierodamies saimniecībā, Elita Norberte iepazīstina ar šķirnes ‘Latvijas tumšgalve' aitu ganāmpulku, kam pievienojusies arī aitu šķirne ‘Merino'. Saimniecībā ir arī piecas kaziņas un zirgs Mākonītis.
– Sākām visu no nekā, no pašiem pamatiem. Pirmo uzcēlām angāru, lai aitām būtu, kur dzīvot, bet 1900. gadā celtās mājas, ko iegādājāmies sev, vēl remontējam, –
atklāj saimniece.
Uzņēmums "Springaita" iesākās ar 35 šķirnes ‘Latvijas tumšgalve' aitām, ko Norbertu ģimene nopirka no kādas saimniecības Rēzeknes novadā, kuru likvidēja. Tā kā tas bija šķirnes aitu ganāmpulks, iegādājās vēl arī jaunaitas, no tām ir izveidots 450 aitu ganāmpulks. SIA "Springaita" ir iestājusies Latvijas šķirnes aitu audzētāju asociācijā.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 21.05.2014.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

Foto no personiskā arhīva

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px