Kalsnavas pagasta zemnieku saimniecībā "Lauri" vēl turpinās kāpostu un lopbarības biešu novākšana, vēl vagās spīd arī uz lauka palikušo tomātu sārtās ogas. Rudens lietus šaltis ik pa laikam nobremzē plānus, un atliek vien kārtējo dienu rēķināties ar laika apstākļiem.
Kad satiekam saimnieku Arti Banderu tīrumā, kur viņš ar tehniku vāc lopbarības bietes, atkal smidzina lietus. – Atbraucu, lai pārliecinātos – varēs vai nevarēs pastrādāt, – saka Artis.
Rudens salnu vēl nav bijis, laika prognozēs jau sola slapju sniegu, bet runkuļus un kāpostus ik rudeni novāc beidzamos. Platības katrai kultūrai – ap 1 ha.
Artis Banders stāsta: – Princips ir tāds – katru gadu sējam un stādām cerībā, ka vienlīdz labi izaugs viss. Tomēr – ir labāka un ir sliktāka raža. Prieks, ka izauga kāposti, kas "Lauros" ir viena no pamatkultūrām. Audzējam dažāda veida kāpostus, ne tikai galviņkāpostus, ko parasti izmanto skābēšanai. "Lauros" izaudzējam arī ziedkāpostus, kolrābjus, sarkanos kāpostus. Padevušies arī garšaugi – sakņu pētersīļi, puravi, selerijas. Šogad apstākļi patika gurķiem, arbūziem, ķirbjiem, kabačiem. Man sava veida eksotika ir lopbarības bietes, ko audzēju pārdošanai un augu sekai, kuru cenšos ievērot – katru gadu vienā vietā neaudzēju vienu un to pašu. Iepriekšējos gadus to bija dažas vagas, šogad – jau hektārs. Līgumu par realizāciju nav, bet tiem, kam ir lopiņi, bietes vajadzēs.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 13.10.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto