MADONĀ, patērētāju biedrības zālē, 18. februārī pulksten 10, tiek rīkots seminārs "Tomātu un ķirbju audzēšana saimniecībās – ražošanas dažādošanas iespējas". Semināru rīko SIA "LLKC" Madonas nodaļa sadarbībā ar dārzniecību "Neslinko" un dārzkopības entuziastu klubu "Tomāts".
Par semināra tematiku informē Madonas nodaļas lauku attīstības speciāliste Anita Briška: – Dārzniecības "Neslinko" dārzniece Elga Bražūne stāstīs par tomātu šķirņu izvēli pēc audzēšanas apstākļiem un augļu pielietojuma. Tie, kam interesē tomātu stādu izaudzēšana, varēs izvaicāt visu par sējas apstākļiem, piemērotākās augsnes izvēli un augšanas apstākļiem, piķēšanu un pārstādīšanu. Lektore pievērsīsies arī tomātu stādu aprūpei, krūma formēšanai, lapu laušanai un galotņošanai, laistīšanai un papildmēslošanai. Par ķirbju šķirnēm, audzēšanu un lielo, veselīgo ogu izmantošanu varēsit vaicāt pazīstamajai ķirbju audzētājai Sarmai Žarčinskai. Seminārā interesenti varēs iepazīties ar jaunākajām tomātu un ķirbju šķirnēm un to piemērotību Latvijas apstākļiem. Lektores dalīsies pieredzē, kā iegūt garšīgus un veselīgus dārzeņus gan savam galdam, gan pārdošanai.
Autore: IVETA ŠMUGĀ