Protams, protams, ne jau tikai kārums. Kādās tikai kombinācijās nelietojam medu, kad esam apsaldējušies vai kā citādi veselībai pāri nodarījuši. Vai arī, gluži vienkārši, dažādas medus kūres kalpo profilakses nolūkiem. Tautas medicīnā (un ne tikai) medum allaž ierādīta un tiks ierādīta goda vieta. Galu galā, medus kā izcils pārtikas produkts atrodams tūkstošos dažādu ēdienu recepšu.
Ne jau bez iemesla par medu runāju. Šonedēļ, otrdien, bija tas gods piedalīties LBB Madonas nodaļas biškopju saietā – seminārā. Saprotu lielo atšķirību starp tiem, kas, rūpējoties par bitēm, rūpējas par mūsu kārumpriekiem. Medus tērētājs tāds trans vien ir…
Lai drava liela vai maza, tirgum vai tikai savam un draugu priekam domāta, biteniekus allaž esmu uzskatījis un uzskatu par viediem ļaudīm – par dabas norišu šifrētājiem un pat zināmā mērā pārvaldītājiem.
Un tā otrdienas pēcpusdienā kā bites stropā Ošupes pagasta rūpīgi koptajā „Dārziņu" māju sētā uz semināru salidoja biškopji, lai kārtējā tikšanās reizē starp ikdienas darba steigu pārrunātu savas problēmas un noklausītos pieredzējušā „Dārziņu" dravas kopēja Jāņa Koka stāstījumu par savām darba metodēm dravas apsaimniekošanā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 13.07.2012.
Autors: OļĢERTS SKUJA
AUTORA foto