Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

“Siliņos” noskaņoti nopietni strādāt

Redakcija

Autors • 21.06.2008.

“Siliņos” noskaņoti nopietni strādāt
Burtu lielums

Dzelzavas pagasta "Siliņu" mājas atrodas skaistā vietā. Visapkārt zaļo gadiem auguši lieli koki. Kas tos stādījis, to tagadējie saimnieki pateikt nevar. Viņi šeit dzīvo un saimnieko tikai divus gadus. "Siliņos" strādā Jekaterina Bistrova un Ilgonis Kamenders. Ģimene izveidojusi piemājas saimniecību.

– Man šī vieta tik ļoti patika, ka biju gatava darīt visu, lai tikai šeit varētu dzīvot un strādāt. Iepriekšējie saimnieki bija nolēmuši šo saimniecību pārdot. Protams, tik daudz naudas mums nebija, ņēmām kredītu "Unibankā". Saimniecību un zemi nopirkām, – stāsta Jekaterina Bistrova.

– Tad jau jums ir pieredze, kā strādāt ar kredītiem.
– Jā, ir gan, bet tas arī ir vienīgais kredīts, ko esam ņēmuši. Tagad precīzi izpildām vienošanos ar banku. Maksājumus izdarām noteiktajā laikā, nekādu kavējumu nav. Esam paņēmuši ilgtermiņa kredītu, jāmaksā būs vēl daudzus gadus, bet citu iespēju tikt pie šīs saimniecības nebija.

– Cik jūsu piemājas saimniecība "Siliņi" ir liela?
– Mums pašiem īpašumā ir 31,8 hektāri zemes, bet vēl 23 hektāri ir nomāti tālāk no mājām. Piemājas saimniecība izveidota pietiekami liela. Strādājam ne jau vienai dienai, bet ar perspektīvu, ar skatu nākotnē. Kas zina, varbūt kādreiz izveidosim zemnieku saimniecību. Paies laiks, redzēsim, kā veiksies. Esam noskaņoti nopietni strādāt.

– Ar ko jūsu piemājas saimniecība nodarbojas?
– Audzējam lopus gaļai. Ar piena ražošanu nenodarbojamies. Mums pašiem piena nav, viss tiek teliņiem. Gaļu realizējam ar firmas "Senlejas" palīdzību. Kāpēc mēs to darām? Tam ir vairāki iemesli. Ja slauktu pienu, man te būtu jāstrādā no rīta līdz vakaram. Ne soli no mājām nevarētu aiziet. Bet tas nav pats galvenais. Es zinu, ka akciju sabiedrība "Cesvaines piens" lauž līgumus ar tiem zemniekiem, kas tur trīs četras govis. Ko šie zemnieki turpmāk darīs? Piens jālej zemē? Satrauc arī tas, ka piena iepirkuma cena samazinās. Kas notiks ar piena ražošanu nākotnē? Uz šo jautājumu pagaidām nav atbildes. Kad sākām nodarboties ar gaļas lopu audzēšanu, cenas bija samērā zemas. Tagad situācija ir labāka, par gaļas kilogramu maksā vairāk. Lauksaimniecībā nav stabilitātes. Šodien es priecājos, ka par izaudzētajiem lopiem samērā labi maksā, bet cik ilgi tā būs? Nezinu. Nav garantijas, ka pēc mēneša, pēc gada nesāksies cenu kritums un mums būs jāpārtrauc gaļas lopu audzēšana. Zemnieki par šādu neskaidrību ir pamatoti satraukušies. Lauksaimniecībā pārliecības par rītdienu nav.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 21.06.2008.

Autors: GUNĀRS ZEMZARS

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px