Ošupes pagasta z/s "Eglītes", kur Līga Joste kopā ar vīru Kārli, meitām Līvu un Tīnu dzīvo un saimnieko, jau vecmāmiņas laikos bijusi ferma. Tēvs savulaik zemes reformas sākumā bija Breša zemnieks, mamma jau kolhozu laikos ir strādājusi par zootehniķi, un vienmēr saimniecībā ir turēti lopi. Kopš Līga pēc studiju gaitām un darbiem ārzemēs ir atgriezusies mājās, saimniecības vadību mamma ir uzticējusi viņai, un z/s "Eglītes" specializācijas virziens ir piena lopkopība.
Saimniecībā "Eglītes", kur zemes īpašumā ir ap 100 ha, klāt vēl nomas platības, patlaban tiek turēts 52 slaucamo govju ganāmpulks. Nākampavasar to skaitu plāno palielināt, jo LAP programmas "Lauku saimniecību modernizācija" ietvaros tiek īstenots jaunas fermas celtniecības projekts. Lai jaunā ferma tiktu uzbūvēta, kopš augusta gādā "Mītavas celtnieks", un saimnieki jau domās dzīvo dienā, kad varēs strādāt normālos apstākļos – ar maksimālu visu darbu mehanizāciju, lai atvieglotu savu ikdienu un uzlabotu apstākļus arī lopiņiem. Kad tik daudz ir roku darba, jaunā ferma ir sen izlolots sapnis, kas ir pūļu vērts.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 29.10.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto