Nav tiesa, ka laukos nav jauno saimnieku, jo Ērgļu novadā SIA „Tauri" saimnieko enerģijas, uzņēmības un zinātkāres pilns jaunietis, kurš nepārtraukti apgūst jaunas zināšanas.
Novembrī SIA „LLKC" Madonas nodaļas rīkotais seminārs par gaļas liellopu audzēšanu ar saimniecības apskati notika Ērgļu novada Vīgantu ģimenes saimniecībā „Tauri". SIA „Tauri" audzē ‘Šarolē' šķirnes gaļas liellopus. Kopā saimniecībā ir 96 ‘Šarolē' gaļas liellopi – 46 zīdītājgovis, no kurām 20 govis ar teļiem iegādātas Francijā, un divi vaislinieki.
Ar saimniecības darbību un savu pieredzi lauksaimniekus iepazīstināja īpašnieks Gunārs Vīgants. Par tēmu „Lauksaimniecības produkcijas ražojošo saimniecību konkurētspējas palielināšana" bija ieinteresējušies 43 dalībnieki – no bijušā Madonas rajona visiem pagastiem, Vecpiebalgas novada, Vecumnieku novada, Rēzeknes novada Nagļu pagasta, Gulbenes novada, Jēkabpils novada, Jaunjelgavas novada, kā arī no mūsu pašu Ērgļu novada.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.12.2014.
Autore: DIĀNA SUŠČENKO,
Ērgļu novada lauku attīstības speciāliste
ANITAS BRIŠKAS foto