39. Latvijas Puķu draugu saietu Dobelē apmeklēja arī Madonas puķu
draugi. Organizētā ekskursijā devās lielais autobuss ar kuplāko
delegāciju – 53 interesentiem.
Katru vasaru kopš 1978. gada puķu
draugi tiekas kādā no Latvijas pilsētām, lai skatītu sakoptākos,
skaistākos dārzus. Pasākumu organizē žurnāls „Dārzs un Drava" un
izvēlētā pašvaldība. Šogad puķu draugi tika uzaicināti uz Dobeli.
9. jūlijā puķu draugi pasākumā „Uzziedi, Dobele!" gidu pavadībā apmeklēja astoņus košākos dārzus. Maršrutā tika iekļautas šādas apskates vietas: Štelmaheru ģimenes akmeņu dārzs Dobelē; Klūgu ģimenes ainavu dārzs Dobelē; Beņķu ģimenes skaistais un praktiskais ideju dārzs Dobelē; Lazdiņu ģimenes krāšņais puķu dārzs Auros; Dārzkopības institūta Pētera Upīša dārzs Dobelē; ZS „Rūķīšu tēja" tējas augu dārzs Krimūnu pagastā; VTUA MRVD nodaļas K. Ulmaņa piemiņas muzejs „Pikšas" Bērzes pagastā.
Puķu draugiem tika piedāvāti dažādi stādi: rozes, ziemcietes, košumkrūmi, augļu koki, kā arī dažādi stādu retumi un jaunumi.
Par to, kādi iespaidi gūti, apmeklējot pasākumu Dobelē, vaicāju arī Madonas puķu draugiem. Natālija Saleniece dalījās iespaidos: – Mūsu lielajai grupai bija ļoti labs gids – Andris. Patika restaurētajās „Pikšās", kā arī nebija redzēts tējas augu dārzs Krimūnu pagastā. Skaisti dārzi vienmēr ir patikuši, tāpēc arī jau daudzus gadus braucu uz puķu draugu saietiem. Atvedu mājās arī divus stādus – spireju no Klūgu dārza un no „Baižu" audzētavas floksi ar raibām lapām.
Dzidra Petrova atklāja, ka puķu draugu salidojumu apmeklējusi pirmo reizi: – Atbraucu mājās iespaidiem un idejām bagāta. Pašai arī ir puķu dārziņš, bet nav īpaši liels, zemes ir pamaz, nav, kur izvērsties. Nopirku jaunas lilijas, kas priecēs nākamvasar. Katrā dārzā bija savs skaistums, bija ko smelties gan acīm, gan garam. No apskatītajiem dārziem vislabāk patika Klūgu ģimenes dārzs. Prieks par to, kā cilvēki strādā, lai mūsu Latvija kļūtu par katru centimetru skaistāka. Man āķis ir lūpā, un, ja nākamgad būs iespēja, braukšu uz puķu draugu salidojumu atkal.
Arī Vēsma Dumberga, reiz piepulcējusies puķu draugiem, katru gadu cenšas aizbraukt uz salidojumu, lai redzētu skaistus dārzus. – Mums bija jānosaka, kurš dārzs patika vislabāk, un es balsoju par Klūgu dārzu. Patika arī ZS „Rūķīšu tēja", kur tik daudz piparmētru veidu. No puķēm manas favorītes ir lilijas, ko arī iegādājos. Mans dārzs, kur jau aug un zied daudz skaistu puķu, papildināsies arī ar zilām pulkstenītēm. Vispār – puķu draugi ir īpaša kategorija, kam viens no sarunu tematiem ir dārzs, – pastāstīja Vēsma.
Daiga Pliča par redzēto sacīja: – Dobeli pazīstu, tā bija kārtējā iegriešanās savā dzimtajā pilsētā. Puķu draugu saietā piedalījos otro gadu. Dārzos pārsteidza ieguldītā darba apjoms. Manuprāt, lai dārzs būtu skaists, tajā ir jādzīvo un nemitīgi, pārmērīgi jāstrādā. Paši zinām, ko ar divām rokām varam izdarīt. Klūgu dārzā saimniece stāstīja, ka pati audzē košumstādus no spraudeņiem, arī sīkziedu begonijas nebija redzētas. Dobelē biju apciemojusi Štelmaheru dārzu un bijusi „Pikšās", bet pārējos programmas objektus redzēju tikai šī brauciena laikā. Priecēja ne tikai dārzi, arī izklaides, koncerti, izstādes.