Patlaban Latvijas lauksaimnieki saņem apmēram 90 eiro par hektāru, un saskaņā ar Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumiem par Kopējo lauksaimniecības politiku laikā no 2014. līdz 2020. gadam turpinās diskriminācija pret Latvijas lauksaimniekiem, paredzot mazākos platībmaksājumus.
Jau ziņots, ka 12. oktobrī, kad visās ES valstīs tika izziņota EK lauksaimniecības komisāra D. Čološa vadībā izstrādātā Kopējās lauksaimniecības politikas reforma (KLP) laika posmam no 2014. līdz 2020. gadam, Briselē notika zemnieku protesta akcija, kur piedalījās arī grupa piketētāju no Latvijas. Lielus pārsteigumus komisārs nedz lauksaimniekiem, nedz nozares politiskajiem vadītājiem nav sagādājis, jo KLP reformas galvenās nostādnes, kas paredz turpināt līdz šim ES piekopto netaisnīgo politiku pret Baltijas valstīm attiecībā uz ikvienam lauksaimniekam būtiskajiem tiešajiem maksājumiem, kļuva zināmas jau 29. jūnijā, kad Eiropas Komisija nāca klajā ar ES budžeta piedāvājumu 2014.-2020. gadam.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.10.2011.
Sagatavoja IVETA ŠMUGĀ
ETP grupas preses dienesta foto