Šī vasara ir patikusi ķirbjiem, ja reiz tik lielas ogas izaugušas. Sarkaņu pagasta "Mazturos" piemājas dārziņā ķirbji šogad padevušies tik lieli, ka ne pacelt.
Apkārtmēra noteikšanai pietrūcis mēra, jo šuvēja metramērs bijis par īsu, bet pēc svara – savi 50 kg būs.
Ķirbjus saimniece Ārija Ščedrova stāda tādēļ, ka patīk, kā tie vasarā skaisti zied, kā arī nosedz ar lielajām lapām kādu zemes stūrīti, kur tad vairs neaug nezāles. Ir dekoratīvi un arī ķirbju salātiem noder.
Lielā ķirbja sēklas viņa ir nopirkusi SIA "Meiers" veikalā "Ziedu dārzs" Madonā. Šķirnes nosaukumu vairs neatceras – ķirbis paliek ķirbis. Augam šovasar pieticis saules siltuma, kā arī barības vielu komposta kaudzē ir bijis gana.
Uz jautājumu par to, kur lielo ogu liks, saimniece Ārija sacīja: – Uz ķirbju izstādēm nevedīšu, lai ruksīši ēd! Pašu ģimenes vajadzībām tiks izmantoti mazākie ķirbji, kas ir citas šķirnes devums.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto