16. maijs bija noteiktais gala termiņš 2011. gada platību maksājumu iesniegumu iesniegšanai, kad lauku saimnieki var pretendēt uz pilnu ES atbalsta apjomu.
LAD reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs (RLP) nedēļa pirms noteiktā termiņa bija ļoti aizņemts laiks. Tikai pēc 16. maija ir iestājušās mierīgākas dienas. Protams, tie, kas nav paspējuši dokumentus iesniegt, to vēl var izdarīt līdz 10. jūnijam, bet ar atbalsta samazinājumu – 1% par katru nokavēto dienu. Pretendenti un interesenti var griezties Madonā, Saieta laukumā 1, 1. stāvā, 114. kabinetā. Tiem lauksaimniekiem, kuri vēlas pieteikties platību maksājumu saņemšanai, bet vēl nav kļuvuši par LAD klientiem, ir jāreģistrējas tajā RLP, kuras teritorijā atrodas lielākā apsaimniekojamā lauksaimniecībā izmantojamās zemes platība.
Aicināts raksturot pieteikšanos 2011. gada platībmaksājumiem, Viduslatvijas reģionālās lauksaimniecības pārvaldes direktora vietnieks Valdis Mežsargs sacīja: – Šopavasar nebija vērojama tendence atlikt dokumentu iesniegšanu uz beidzamo brīdi. Izteikta drūzmēšanās, kā pirmajos gados, nenotika. Klienti ir kļuvuši apzinīgāki.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.05.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
ANITAS BRIŠKAS foto