Tā tiekoties sacīja Varakļānu pagasta lauku attīstības speciāliste Anna Āboliņa, kaut gan skaidrības par to, kur liks pienu pēc 20. septembra visi tie govju turētāji, kam uzteikta turpmākā sadarbība ar a/s "Cesvaines piens", pagājušajā nedēļā vēl nebija, tikai minējumi.
Piena pārstrādes uzņēmuma "Cesvaines piens" atteikuma vēstuli par to, ka ar 20. septembri pienu vairs nepieņems, saņēma arī Varakļānu pagasta lauku attīstības speciāliste Anna Āboliņa, arī piemājas saimniecības "Saulītes" saimnieki, i/k "Virši, kur tur ap 30 slaucamo govju.
Annas Āboliņas ģimene saimnieko z/s "Arāji", un a/s "Cesvaines piens" līdz šim viņa realizēja 14 govju slaukumu. Viņa vēstuli ar oficiālo paziņojumu par līguma laušanu saņēma 8. septembrī, kaut datums rāda, ka izsūtīta 3. septembrī.
– Uz vēstules bija uzrakstīts nepareizs pasta indekss, tāpēc tā bija izceļojusi visu Murmastienes pagastu, – piebilda Anna Āboliņa.
Tomēr vēstule ir saņemta, un tās saturs ir sava veida spriedums piena ražotājam – liec savu slaukto pienu, kur gribi, mums to vairs nevajag.
– Ko teikt par tām uzņēmuma administratīvajām izmaksām – smalka lieta. Liekas, ka tās ir uzpūstas, jo piena savācējam, kas ņem analīzes, diez vai darba alga ir pielikta. Jau labu laiku katru dienu ņem piena parauga analīzes, un tas būtībā ir gandrīz vai apvainojums – mums neuzticas. Ja kaut reizi būtu bijušas kaut kādas problēmas, bet nav. Lai par analīzēm atskaita kaut vai no piena naudas. Tirgus situāciju vēl var saprast, jo siers ir dārgs, to pērk mazāk, un rodas uzkrājumi, kas liecina, ka tik daudz ražot nav vajadzības. Mēs taču neesam tie, kas ekonomiku grautu.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 16.09.2008.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto