– Pietiks dzīvot Rīgā, kur ir steiga, stress, liela maksa par dzīvokli, kur paliec nervozs, kur veikalā jāpērk tas, ko laukos var izaudzēt piemājas zemītē. Jūtu, ka, laukos strādādams, pamazām iekopjot apkārtni, saprotu, ko vēlos. Viens no virzieniem, kas interesē un kur varētu izmēģināt spēkus, būtu lauku tūrisms.
Šādu atziņu pauda Mārcienas pagasta "Celmiņu" saimnieks Oļģerts Riekstiņš, kad pagājušā gadā decembrī kopā ar Madonas novada pašvaldības tūrisma informācijas centra vadītāju Sanitu Somu ciemojāmies šajā lauku sētā, kas uz laiku bija pārtapusi par Ziemassvētku vecīša apmešanās vietu. Sanita devās iepazīties ar mūsu pusē jauno piedāvājumu, jo par Ziemassvētku vecīša namiņa iekārtošanu un organizētu programmu pie eglītes bērniem bija radusies interese kā par jaunu lauku tūrisma produktu. Izrādījās, ka "Celmiņu" saimniekam ir, ko parādīt, jo tikām iepazīstināti ar veco klētiņu, tās iekārtojumu, kur katrai senlietai ir savs stāsts un vēsture. Ja interesē, kādas fotogrāfijas tapušas agrākos laikos, tiek piedāvāts fotoalbums. Saimnieks bija sagatavojis arī izklaides programmu, latvisku cienastu, iespēju iepazīt lauku vidi, pabūt apstākļos, kuri sevišķi pilsētniekiem ir kas jauns. Tiem, kas mīl dzīvniekus, tika ļauts apskatīt un pielabināties lauku sētas iemītniekiem. "Celmiņu" piemājas saimniecībā ir ne vien vairāki kaķi un suņi, bet arī gailis, vistas, pīles, zosis, kazas, āzis Ufo un zirgs Dobris.
"Stars" pagājušā gada nogalē jau rakstīja, ka "Celmiņu" saimnieks ir ienācējs no Rīgas, pēc profesijas jurists. Kultūras pasākumu organizēšana viņam nav sveša, tāpēc arī radusies Ziemassvētku izklaides programma ar radoši pārstrādātu pasaku "Kaķīša dzirnaviņas", ar mīklu minēšanu un ticējumu pārstāstu, ko piedāvāja "Celmiņos" Ziemassvētku vecīša namiņā.
PLašāk lasiet laikrakstā STARS 04.01.2012.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto