Bērzaunes pagasta zemnieku saimniecībā „Purmaļi" saimnieko Meržvinsku ģimene, kas steidz pabeigt pavasara lauku darbus. Dienā, kad pie viņiem ciemojāmies, tika sētas auzas un zirņi.
– Zeme ir gan pašiem, gan ņemam to nomā. Ar ezeru un mežiem kopā saimniecībā ir 71 hektārs, bet vairākus hektārus vēl nomājam. Zaļbarību audzējam aptuveni 10
hektāros, tā tiek audzēta lopiņiem – auzas, kvieši un mieži. Ziemājus nesējam. Lopkopība ir saimniecības galvenā nozare, ganāmpulkā ir 26 govis, kā arī jaunlopi. Turēt vairāk lopu vienkārši nebūtu vietas. Govis vēl ganībās nelaižam, jo nav izaugusi pietiekami gara zāle. Mūsu pusē, tā kā atrodamies tuvu Gaiziņam, vispār dabā viss sākas nedaudz vēlāk. Arī pavasaris šogad ir tāds aizkavējies – koki jau zaļi, bet visi pauguri vēl rūsgani. Turklāt, kad Kurzemē jau stādīja kartupeļus, pie mums vēl zemi klāja sniegs, – atklāja saimniece Daina Meržvinska.
Viņai un vīram lauku darbos visvairāk palīdz dēli Artis un Armands. Kopā vecākiem ir pieci bērni – dēls Mārtiņš vēl mācās Bērzaunes pamatskolas 9. klasē, meita Diāna – Madonas pilsētas 1. vidusskolas 10. klasē, vecākā meita Maruta strādā Rīgā, bet pa brīvdienām arī brauc palīgā. Ir arī mazdēliņi – Daniels jau iet 2. klasē, Adrians ir pavisam maziņš. Tā kā nu ir sākusies aktīvā darba sezona (lai gan lopkopji arī ziemā ir visnotaļ aizņemti), par darba trūkumu sūdzēties nevar. Daina secināja, ka lauku bērni jau nu brīvlaiku nepazīst.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.05.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto