To, ka arbūzus un melones var izaudzēt ne vien siltajās zemēs, bet arī Latvijas apstākļos, kārtējo reizi apliecina Mārcienas pagasta saimniecībā "Dārziņi" redzētais.
Interesantas lapas – nevis kā ķirbjaugiem, bet kā dekoratīvam augam ar smalkām lapām, kas nosedz dobi, paslēpjot arī zaļos, apaļos kā bumbas augļus, kuri savirknējušies rindiņā.
Saimnieki – Iveta un Viktors Laškovi – ir pazīstami kā puķu – liliju un mārtiņrožu – audzētāji. Paiet krāšņais liliju ziedēšanas laiks, un vienmēr rudens pusē "Dārziņu" saimniekus iepriecina mārtiņrozes, kas ir Viktora lolojums. Pavisam kolekcijā ir ap 20 šķirņu mārtiņrožu.
Katru gadu savās lauku mājās Mārcienas pagasta "Dārziņos" saimnieki iestāda arī ko interesantu, ne tik tradicionālu. Pie mājas ir 7 ha zemes, un Iveta stāsta, ka kādreiz iepriekšējie saimnieki, no kā mājas tika nopirktas, audzēja kartupeļus, labību. Tagad piemājas zemītē slejas siltumnīcas, kur aug viņu mīlules puķes. Protams, ir arī dārziņš, kurā izaudzē ģimenei nepieciešamo, bet katru pavasari rokas tā vien niezot iekaisīt zemē kādu neparastāku augu sēkliņu un pavērot, kas beigu beigās sanāks. Sākumā tā bijis arī ar arbūziem, kad, eksperimentējot ar to iesēšanu, nav ticējuši, vai kas vispār izaugs, bet, kad parādījušās lielās, zaļās ogas, sapratuši, ka arbūzi nebūs jāpērk veikalā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.08.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto