Lai gan ārā valda jau rudenīgas vēsmas, Grigorija un Nadeždas dzīvoklī smaržo pēc vasaras – saldiem, sulīgiem arbūziem un melonēm. Eksotiskos augļus pāris izaudzējis savā mazdārziņā par spīti mūsu mainīgajiem laikapstākļiem.
Divi arbūzi šogad padevušies krietni lielāki, viens no tiem sasniedzis pat vairāk nekā 3 kilogramu svaru. Tāpat melones, kaut arī izmērā mazākas nekā no ārzemēm vestās, toties ir dzeltenas, smaržīgas, saldas un sulīgas – labākas nekā veikalā.
Nadežda pastāsta: – Ar meloņu un arbūzu audzēšanu pārsvarā darbojas mans vīrs Grigorijs. Viņš ir no Ukrainas, kur šie augļi padodas raženi, tāpēc iesāka tos audzēt arī pie mums. Sākumā sēkliņas ņēmām no arbūziem, melonēm, ko nopirkām veikalā. No tiem raža padevās maza – kā ābolīši. Tad sākām audzēt no speciālajām sēklām, kas nopērkamas veikalā. Martā sēkliņas iesējām tepat uz lodžijas, kad izauga stādiņš, nesām ārā. Pirmo brīdi stādiņus turējām zem plēves, kad jau sākās siltums, atsedzām vaļā un tā arī vairs nesedzām.
Grigorijs secina, ka šogad ir labāka raža nekā citus gadus. Citkārt stādīti dažādi arbūzu veidi, šogad eksperimentēts ar divām šķirnēm.
– Diemžēl, kāds no mazdārziņa kaimiņiem arī mēdz pamanīt eksotiskos augļus. Ieejam tik dārzā un redzam, ka augļi pazuduši, – teic Grigorijs. Tādēļ šovasar arbūzi un melones laicīgi novāktas, lai var atrādīt arī mazbērniem.