Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

“Novērtēju to, kas laukos ir labs”

Redakcija

Autors • 09.11.2011.

“Novērtēju to, kas laukos ir labs”
Burtu lielums

Sarkaņu pagasta "Mazo Ataugu" saimniece Pārsla Toka ir mācījusies un strādājusi par zootehniķi, tāpēc arī tagad piemājas saimniecībā ir visāda dzīvā radība, ieskaitot suņus, kaķus, trušus, pīles, zosis, vistas, pat govi un gliemežus.

Saimniece par katru no kustoņiem varētu stāstīt kā par personību, jo zina katra raksturu. Arī par košumaugiem, kas priecē acis, starp kuriem pie dīķa skaisti saauguši pašas stādītie pūpoli. Novembra sākums ir silts, vēl mājputni skraida laukā, arī kāds uzplaucis pūpolzars, šķiet, sajaucis gadalaikus.
Piemājas saimniecība "Mazās Ataugas" ir uz Pārslas vārda, vīrs Pēteris ir šoferis tālbraucējs, meita un dēls ir jau pieauguši, izskoloti un patstāvīgajai dzīvei izvēlējušies galvaspilsētu.
Iepazīstinot ar savu dzīvi lauku saimniecībā, Pārsla Toka raksturo: – Mamma uz Sarkaņu pagastu pārcēlās dzīvot, kad man bija seši gadi. Esmu dzimusi gulbeniete, bet nu jau manas mājas ir Sarkaņu pagastā. Kad pabeidzu Smiltenes sovhoztehnikumu, ieguvu zootehniķes specialitāti un devos strādāt uz Latgali – Balvu rajonu, kur strādāju savā profesijā. Vieta bija tālu no Balviem, no citām pilsētām. Apprecējos, mamma vēlējās, lai atgriežos, un es arī zināju, ka nevēlos Latgalē palikt uz mūžu, kaut dzīvot tur varēja. Atgriezos, vēl pastrādāju par zootehniķi toreizējā kopsaimniecībā, bet, kad sākās jukšana un brukšana, mani "samazināja" jau vienā no pirmajām reizēm. Speciālisti tolaik par samaksu sūdzēties nevarēja, bet vīram, kas melnu muti ar kāpurķēžu traktoru ara tīrumus, maksāja niecīgu algu. Bērna vasaras kostīmiņš pirmajos privātveikalos maksāja pusi viņa algas, kas bija krievu rubļos. Tas man ir iespiedies atmiņā, ka par vīra algu varēja sanākt tikai divi kostīmiņi, bet sezonas laikā bija jāstrādā no rīta līdz vakaram. Arī tagad, lai pie kā tiktu, ir daudz jāstrādā, pati dzīve mūs dzen.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.11.2011.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px