Ērgļu un Madonas novada pašvaldību, sevišķi Jumurdas un Vestienas pagasta, iedzīvotāji, zemes īpašnieki un apsaimniekotāji aicināti nestāvēt malā, bet sniegt ziņas par mežacūku postījumiem, kuru dēļ ir radušies materiālie zaudējumi.
– Labību mēs vairs nesējam, kartupeļus nestādām, jo nav jēgas – visu norok mežacūkas, – sarunā apgalvoja Marija Veiba.
Rihards Spore, kas redakciju iepazīstināja ar parakstu vākšanas veidlapu, piebilda, ka zemes īpašniekam jānorāda ne tikai īpašuma nosaukums, bet arī kadastra numurs un kopējā platība. Viņš gatavs apbraukāt arī Madonas novada pašvaldības, lai tiktos ar zemes īpašniekiem.
– Ja mēs, zemes īpašnieki, neko nedarīsim, tad mūsu īpašumos mežacūkas turpinās saimniekot, – atbalstīt uzsākto cīņu aicināja Marija Veiba.
– Mums vienkārši nav citas izejas. Atbrauciet un apskatieties, kādi ir lauki, – piebilda Oskars Buķelis, kas saimnieko Jumurdas pagastā.
Autore: IVETA ŠMUGĀ