No 4. līdz 23. oktobrim nu jau otro gadu Latvijā tiks meklēts lielākais ķirbis. Ķirbju audzētājiem no jebkura novada ir iespēja pieteikt iespaidīgākos dārza karaļus otrajā Latvijas ķirbju čempionātā un kopā ar lielākā Latvijas ķirbja titulu iegūt arī vērtīgas balvas.
Baltijas valstīs lielākais mazumtirdzniecības tīkls "Maxima" arī šogad izsludinājis lielāko ķirbju sacensības, tādējādi cerot pievērst sabiedrības uzmanību dārzeņu, it īpaši Latvijā audzēto, nozīmīgumam ikdienas uzturā, kā arī Latvijā audzētās produkcijas vērtīgajām, veselīgajām īpašībām.
Kā informē konkursa rīkotāji, lielo ķirbju īpašniekiem jānomēra lielās ogas apkārtmērs un rezultāti jāpaziņo pa bezmaksas telefonu 8002020 (darbdienās no 8.00 līdz 17.00) vai uz elektroniskā pasta adresi [email protected]. Jānorāda arī ķirbja atrašanās vieta un savs tālruņa numurs.
"Maxima" apkopos rezultātus un noteiks desmit pretendentus uz Latvijas lielākā ķirbja titulu.
Desmit finālistiem "Maxima" nodrošinās ķirbju transportēšanu uz Rīgu, kur oktobra beigās notiks Latvijas otrā ķirbju čempionāta noslēgums. Tajā profesionāļu – dārzeņu audzētāju entuziastu kluba "Tomāts" pārstāvju – uzraudzībā tiks nomērīts, nosvērts un kronēts šāgada lielākais Latvijas ķirbis.
Par iekļūšanu finālā pretendentiem tiks paziņots personīgi. Kopējais balvu fonds otrajam Latvijas ķirbju čempionātam ir 1000 latu – lielāko balvu saņems uzvarētājs, taču bez balvām nepaliks arī pārējie deviņi finālisti.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto