Ceturtdien, 27. augustā, savā ikgadējā vasaras pasākumā – Madonas nodaļas biškopju saietā – ciemosimies pie ievērojamā Atmodas laika Latvijas sabiedriskā darbinieka un arī biškopja Daiņa Īvāna Pļaviņu novada Aiviekstes pagasta "Īvānos".
Līdzi ņemsim groziņus, saimnieks solījis parūpēties par īpašu profesionālu muzikālu priekšnesumu. Izbraukšana – pulksten 15 no Saieta laukuma Madonā, pulcējoties pie veikala "Strops" vai pulksten 16 no „Lukoil" benzīntanka pie Pļaviņu apvedceļa, vai tiekamies "Īvānos" pulksten 16.30.
Šajā vasaras izbraukumā varēsiet saņemt arī organiskās skābes varratozes apkarošanai, kas tika pasūtītas pavasarī. Ja tomēr nevēlēsieties braukt, bet preparātus gribat saņemt, būs iespēja to izdarīt pirms izbraukšanas ceturtdien pulksten 14 Saieta laukumā 4.
Mazs ieskats šīs vasaras biškopībā. Gads – samērā viduvējs. Pavasaris bija neparasts ar vēsām naktīm, lielu siltuma deficītu. Daudzviet biškopji sūdzējās par saimju ļoti lēnu attīstību, un tādēļ citam pirmo reizi mūžā pat izpalikusi ierastā spietošana. Labākā medus raža šogad jūnija otrajā un trešajā dekādē. Īpaši pēc Jāņiem karstuma vilnī bija īss, bet spēcīgs ienesums, kas arī pamatā veidoja šī gada ievāktā medus apjomu visā Latvijā. Pēc karstuma izbeigšanās apsīka arī ienesums, kas vairs īsti neatjaunojās. Vēlāk sagaidījām tik garu karstuma periodu, kāds nav bijis Latvijas vasarās, taču Latvijas biškopībai no tā vairs maz labuma. Ja šis karstums būtu bijis vasaras pirmajā pusē, droši vien šo varētu atzīt par medus rekordgadu. Ļoti skaistā vietā un lieliski organizēts bija ikgadējais vasaras Vislatvijas biškopju saiets Valdemārpilī, bet nepiemērotie laika apstākļi – milzīgas lietusgāzes pēcpusdienā – to jūtami iztraucēja.
Beidzamajos gados cerīgāka izskatās medus eksportēšana. LBB aktīvākie biedri pie tā cītīgi strādā, bet, iespējams, ka šī virzība Latvijā varētu apsīkt šogad medus trūkuma un cenu celšanās dēļ iekšējā tirgū.
Uz tikšanos!