Nedēļas sākumā uznākušais ilgstošais lietus, vietām – pamatīgas straumes – ir jūtami izmērcējis ne tikai pļavas, kas atrodas zemākajās vietās, bet daudzviet –
arī tīrumus, un ir vietas, kur kartupeļu vagās sakrājies ūdens. 21. un 22. jūnijā esot nolijusi teju vai visa mēneša lietus norma.
– Nu jau mitruma ir par daudz, un laukos pēc trakās līšanas ne zāles ruļļus var sarullēt, ne kartupeļu vagas izvagot, – novērojumos dalījās Madonas novada lauku attīstības speciāliste Inguna Akmentiņa.
Ošupes pagasta lauku attīstības speciāliste Inta Torgāne stāstīja, ka zemākajās vietās sakrājušies lietus ūdeņi, vietām sējumi ir zem ūdens. – Lietus pilnībā apstādināja arī skābsiena gatavošanu, kas šogad bija sākusies ļoti agri. Pļavas – pārlieku pielijušas. Vismaz lauku ļaudis varēja nodoties Jāņu svinēšanai.
Varakļānu novada lauku attīstības speciāliste Janīna Grudule raksturoja, ka divu dienu lietavas lauku ļaudīm aizkavēja iesāktos darbus – ravēšanu, skābsiena gatavošanu, bet tiem, kas bija nopļāvuši zāli sienam, tā ir samirkusi un guļ uz lauka, gaidot sauli. – Cerēsim uz to labāko, vai nu tā būs, ka saulīte visu neapžāvēs.
Autore: IVETA ŠMUGĀ