Pēc uzaicinājuma 14. februārī z/s "Cepļi" veikals "Lauku labumi" piedāvāja savu produkciju tirdzniecības centrā "Domina" Rīgā.
Kopā ar "Lauku labumiem" tirdziņā Rīgā pabija z/s "Cepļi" saimniece un veikala īpašniece Lilija Ivanova, z/s "Urķi" saimniece Rigonda Sirsniņa un SIA "TD Sveķi" saimniece Dzintra Karavaičuka. Atbalstu sniedza arī ģimenes locekļi.
Pēc atgriešanās no pasākuma centrā "Domina" Dzintra Karavaičuka dalījās iespaidos: – Tirdzniecības centrs "Domina" divas reizes mēnesī pēc saviem ieskatiem uzaicina uz tirdziņu lauksaimniekus. Lai tirgus būtu interesantāks, neaizmirst arī mājražotājus un amatniekus. Nezinu, kā "Lauku labumi" bija tikuši labestības grozā, bet saņēmām aicinājumu braukt uz tirgu Valentīna dienā. Tirdzniecības vieta mums bija par brīvu, kur atļautajā laikā – no pulksten 10 līdz 18 – varējām piedāvāt Madonas rajona zemnieku produkciju. Mums iedeva tirdzniecībai nepieciešamo inventāru, aprīkojumu, pašiem bija līdzi tikai dzesētava, kur likt produkciju, jo viss pārējais "Dominas" tirgū bija vienotā stilā. Uzaicināto bija daudz, viņu vidū – "Ekovirtuve", Dobeles augļkopības institūts, ražotāji un zemnieki. Tika pārstāvētas dažādas nozares. Mūsu piedāvātā produkcija – viss, ko var iegādāties zemnieku veikalā "Lauku labumi" Madonā, – piena produkti, gaļas izstrādājumi, medus, konditorejas gardumi, tējas.
Interese par produkciju bija ļoti liela, bet daļai rīdzinieku izveidojies stereotips, ka gaļas veidi ir tikai trīs – viena liela kotlete, žāvēti vai svaigi kauliņi un speķis. Pārējais, kas ir no gaļas, ir kaut kas pavisam no citas planētas. Arī par sieru gados jaunajiem interesentiem nebija saprašanas, vai tas ir kazas piena vai govs piena siers. Piekrišana bija truša gaļas kauliņiem, un tikai tie, kas bijuši ekskursijā mūspusē, zināja, kāda delikatese ir truša aknu pastēte. Mūsu stendā puiši pirka saldos konditorejas izstrādājumus. Tā mums bija laba pieredze gan tirdzniecībā, gan iemaņās strādāt ar citādāk domājošiem klientiem, nekā esam pieradušas sastapt laukos. Diena bija gana smaga, bet patīkama. Pārcentušies bijām sortimenta dažādībā, un turpmāk ir jāizpēta tirgus konjunktūra.
Veikals "Lauku labumi" turpina tradīciju reizi mēnesī rīkot produkcijas degustāciju. Piektdien, 20. februārī, no pulksten 9 jādodas uz veikalu "Lauku labumi" Madonā, kur paredzēta kārtējā iepazīstināšana ar jaunāko – konditorejas izstrādājumiem un gaļas produktiem.
Savukārt sestdien, 21. februārī, kaut arī sola visai aukstu laiku, interesentus gaidīs tirdziņš "Lauku labumi" Bērzaunes pagastā, laukumā pie Aronas kalna.
Autore: IVETA ŠMUGĀ