16. decembrī uz gada noslēguma sanāksmi pulcējās Madonas rajona pagastu lauku attīstības speciālisti. Madonas rajonā pavisam strādā 21 lauku konsultants.
To, ka nākamais gads liks ievērot taupības režīmu un ciešāk savilkt jostas, izjutīs arī pagastu lauku attīstības speciālisti, kam algas samazinās par 15%. Tomēr Zemkopības ministrija līgumus ar speciālistiem slēgs arī nākamgad, jo konsultanti palīdz saglabāt saikni starp zemniekiem un ministriju.
– Mēs, lauku konsultanti, esam tādi paši kā visi pārējie, kuri mēģinās izdzīvot ar to, kas viņiem ir palicis. Darba alga kā jau visiem valsts budžeta finansētajiem tiks samazināta par 15%, bet vismaz mums būs darbs, un tas, manuprāt, ir galvenais, – domās par nākamo gadu dalījās Bērzaunes pagasta lauku attīstības speciāliste Irēna Pretkalniņa. – Šo atziņu uzsvērām arī noslēguma seminārā – laukos svarīgākais, lai būtu darbs. Netiek runāts par to, lai maksātu nezin kādas cenas, bet par to, lai nebūtu jālikvidē lopi, jāatsakās no zemes. Problēmas jau ir visiem sakarā ar piena cenām, kas ir nokritušās, bet nekas jau labāk nepaliks, ja likvidēs lopus. Zemnieki izdzīvos, lai cik grūti laiki, jo ir stipri, sīksti, no darba nebaidās. Domāju, ka lauku cilvēki pie zemes turēsies un strādās, līdz ar to arī depresija viņus neskars. Cita lieta – ja nav darba, tad mācas virsū visādas citas domas.
Vaicāta par atziņām noslēguma seminārā, Vestienas pagasta lauku attīstības speciāliste Vita Eizentāle sacīja: – Mēs esam stiprāki par pārbaudījumiem, un laukos cilvēki paliks, jo nevar visu iesākto likvidēt. Visi taču uz Īriju nebrauksim, strādāsim katrs savās mājās. Optimisms ir tas spēks, kas tomēr pacels pāri grūtībām. Izturējām 90. gadus, dzīvi būsim arī tagad.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 18.12.2008.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto