Ērgļu novadā 27. maijā uz ikmēneša semināru sabrauca novadu lauku attīstības speciālisti.
Ziemā lauku attīstības speciālistiem katru mēnesi notiek semināri Madonā, bet, sākoties siltām un saulainām dienām, tika nolemts doties izbraukumā pie kolēģiem uz citiem novadiem. Mērķis – gūt ieskatu dažādos saimniekošanos virzienos laukos.
– Pieteicāmies pirmie uzņemt kolēģus savā novadā, kur apvienojies Ērgļu, Jumurdas un Sausnējas pagasts. Izvēlējāmies parādīt, kā saimnieko tie, kas attīsta lauku tūrismu un sakopj vidi, gan arī dot ieskatu lauksaimniecībā, – atklāja Ērgļu novada lauku attīstības speciāliste Diāna Suščenko.
– Pēc tikšanās ar priekšsēdētāju Guntaru Velci Ērgļu novada domē devāmies aplūkot Ērgļu skaistākās vietas – Skanstes kalniņu, estrādi, saieta namu. Ekskursijā pa novadu iegriezāmies Sausnējas pagasta Aivara Birzes tūrisma un atpūtas saimniecībā "Upes Sausītes", kur apskatījām arī savvaļas zirgus un 5 Tauru govis. Paviesojāmies Ērgļu novada Podnieka namā pie Ingūnas un Andra Džiguniem. Podnieka namā lauku attīstības speciālistiem bija dota iespēja pamēģināt strādāt pie virpas un no māla pikas izveidot savu podu. To izmēģināja Māris Rauda. Pieredzi gaļas lopu audzēšanā smēlāmies Jumurdas pagasta saimniecībā "Ķeizari", kur saimnieko Daina Vizla kopā ar meitu Baibu, – pastāstīja pasākuma organizatore, Ērgļu novada lauku attīstības speciāliste Diāna Suščenko.
Semināra noslēgumā Viduslatvijas LAB lauku attīstības speciāliste Anita Briška iepazīstināja ar aktualitātēm lauksaimniecībā.
Nākamais lauku attīstības speciālistu izbraukuma seminārs paredzēts, tuvāk iepazīstoties ar Madonas novada Mētrienas pagastu un tā lauku saimniecībām.
Diāna Suščenko pateicas visiem Ērgļu novada lauku saimniekiem, kas sakārto vidi, un laukos ir daudz skaistu vietu, ko redzēt. Paldies atsaucīgajiem novadniekiem, kas atrada laiku un uzņēma savās mājās semināra dalībniekus, kas guva daudz jaunu iespaidu.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
ANITAS BRIŠKAS foto