Robertu Šņepstu Dzelzavā pazīst ne vien kā bijušo kolhoza priekšsēdētāju un pagājušā sasaukuma Madonas novada domes deputātu, bet arī kā vietējo lauksaimnieku, šķirnes medību suņu audzētāju un bitenieku ar 60 gadu stāžu.
Roberts Šņepsts, tiekoties Dzelzavas pagasta „Silasētās" vakarpusē, kad dienas darbi lauku sētā padarīti, sevi raksturo kā pieredzējušu lauksaimniecības darbinieku, kam ir trīs lielas aizraušanās no sirds – lopkopība, biškopība un medības.
– Nodibinoties kolhozam, mamma dzimtajā pusē Liepkalnē slauca gotiņu, un kopš tā laika man iepatikās lopi. Izmācījos Jelgavā par zootehniķi, pēc akadēmijas beigšanas pārnācu uz dzīvi Dzelzavā kā galvenais zootehniķis un 1985. gadā kļuvu par kolhoza priekšsēdētāju laikā, kad govju ganāmpulku slauca ar rokām, fermas vēl tikai būvēja. Tagad jaunie vairs netic, ja kādam stāstu, ka tā bija. Savas pirmās melnraibās gotiņas iegādājos pirms gandrīz 20 gadiem no kompleksa „Briljanti" Ādažos, un nu jau manā saimniecībā izaugušas to meitu meitas – pavisam ap 14 slaucamo govju, kas diemžēl Latvijas pļavās kļūst par arvien lielāku retumu, varētu pat teikt – relikviju, – stāsta Roberts Šņepsts.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.08.2014.
Autore: RITA TURKINA
AUTORES foto