Turpinot cīņu par godīgiem Eiropas Savienības (ES) tiešmaksājumiem, Baltijas lauksaimnieki 5. februārī rīkos akciju „Baltijas ceļš".
Simbolizējot Baltijas valstu vienotību, maģistrāles Via Baltica (E-67) pievadceļos tiks izvietoti gandrīz 400 lauksaimnieku sakurti ugunskuri.
Akciju organizē Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija, Zemnieku saeima, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome un Latvijas Zemnieku federācija.
Kā vēsta ES tiešmaksājumu kampaņas koordinatore Sabīne Puķe, tuvojoties kārtējai Eiropadomei, kurā, iespējams, izšķirsies nākamā perioda ES daudzgadu budžeta liktenis, Latvijas, Igaunijas un Lietuvas lauksaimnieki nolēmuši rīkot jaunu –
ugunskuru – akciju. Ugunskuru „Baltijas ceļa" mērķis ir demonstrēt Eiropai Baltijas valstu vienotību sarunās par ES budžetu. – Ņemot vērā, ka Baltijas valstu attīstībai ir nepieciešama gan godīga lauksaimniecības politika, gan Kohēzijas finansējums, gaidām pievienojamies arī citas organizācijas un ikvienu Latvijas iedzīvotāju, – aicina Zemnieku saeimas priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja.
Īpašs pasākums notiks arī Rīgā, Doma laukumā, 5. februārī pulksten 16.30. Iededzot kopīgu ugunskuru Rīgā, līdz ar lauksaimniekiem pulcēsies amatpersonas, ir iecerētas uzrunas, muzikāls priekšnesums. Ugunskuru akcijai veltīti pasākumi notiks arī Salacgrīvā, Saulkrastos, Ķekavā, Iecavā, Bauskā un robežpunktos ar Igauniju un Lietuvu.
Autore: IVETA ŠMUGĀ