No trešdienas lauksaimnieki sāk miermīlīgas protesta akcijas, ar lauksaimniecības tehniku veicot braucienus pa Valmieras apvedceļu. Ja prasības netiks pildītas, lauksaimnieki gatavi 27. janvārī paplašināt akcijas un turpināt līdzīgus pasākumus visā Latvijas teritorijā. Tāds bija 20. janvāra lauku saimnieku apspriedes lēmums.
No mūsu rajona apspriedē Valmierā piedalījās Liezēres pagasta z/s "Egļukalns" saimnieks Jānis Sirmais. 20. janvārī sapulcējās vairāk nekā 100 zemnieku, pārstāvot dažādas lauksaimnieku organizācijas, kooperatīvus un lauku saimniecības, lai spriestu par kritisko situāciju nozarē un vienotos par turpmākajiem soļiem krīzes situācijā.
– Bēdīgi, ka mēs, zemnieki, valsts līmenī tiekam iznīcināti, tāpēc arī noskaņojums ir padrūms. Tas ir laika jautājums, cik ilgi garu vilksim, ja nekas nemainīsies. Kredīti bankās ir visiem, kas strādā kaut cik vērienīgi. Paši jau ielīdām tajos kredītos, un mums, kaut piesardzīgi, tomēr ir jāplāno, kā strādāsim, kā atmaksāsim kredītu, ja piena cena krīt, vai izdzīvosim. Valsts var neplānot, nejūt nekādas attīstības stratēģijas. Tāpēc zemnieki atgādina, ka lauksaimnieciskā ražošana joprojām ir galvenais uzņēmējdarbības un nodarbinātības veids, – sacīja Jānis Sirmais.
Jautāts par mūspuses zemnieku aktivitāti, viņš teica: – Tas bija spontāns lēmums, kādēļ pēc uzaicinājuma izlēmu doties uz sanāksmi Valmierā. Tur zemnieki protestēs ar lauksaimniecības tehnikas izbraukumiem, Madonas rajonā, manuprāt, nekas tāds nevarētu sanākt, jo visi ir ierāvušies savos darbos.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 22.01.2009.
Autore: IVETA ŠMUGĀ