Lauku saimniecībās pavasara sēja jau tuvojas noslēgumam, jo laikapstākļi zemes apstrādei šajā pavasarī bija labvēlīgi.
Ošupes pagasta lauku attīstības speciāliste Inta Torgāne, vaicāta par sējas darbiem, sacīja: – Lielākie graudaudzētāji savus tīrumus jau ir apsējuši, palikuši kādi mazāki stūrīši, izslīkušie lauciņi vai jaunas zemes, ko uzar šopavasar. To, kas audzē graudaugus, mūsu pagastā ir daudz, arī piena lopkopības saimniecības tos audzē. Ziemāju tīrumos jau notiek miglošana. Zemes saimnieki centās apstrādāt tīrumus un apsēt līdz 15. maijam, lai varētu precīzi pateikt, kas kurā laukā augs, un pieteikties ES platībmaksājumiem laikus – bez atbalsta samazinājuma. Vēl līdz otrdienai saimnieki nāca un konsultējās, domāju, ka arī vēlāk kādam vajadzēs palīdzību. Tiesa, nav zināms, cik daudz pieteicās platībmaksājumiem, izmantojot elektronisko pieteikšanās sistēmu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.05.2012.
Autore: IVETA ŠMUGĀ