Berlīnē, Vācijā, norisinās gadskārtējā starptautiskā pārtikas un lauksaimniecības izstāde “Zaļā nedēļa 2026”.
Latvijas stendu starptautiskajā pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādē „Zaļā nedēļa 2026", kas norisinās no 16. līdz 25. janvārim, organizē Agroresursu un ekonomikas institūts sadarbībā ar Zemkopības ministriju.
"Zaļā nedēļa" ir viens no Vācijas tradicionālākajiem gadatirgiem un viens no pasaules vadošajiem pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības nozares pasākumiem, kas šogad durvis vērs 100. reizi. Kopš tā dibināšanas Berlīnē 1926. gadā izstāde ir kļuvusi par starptautisku pasākumu, kas piesaista dalībniekus un apmeklētājus no visas pasaules. Šogad izstādē Latvija piedalās 30. reizi.
Latvijas pārtikas ražotāji izstādē "Zaļā nedēļa 2026" piedalās ar ražotāju kopstendu, kas aizņem 130 m² platību un atrodas hallē.
Latvijas kopstendā savus ražojumus izrāda uzņēmums "Aveņu park(a)s", SIA "Lauskis", dzintara meistars Harijs Kalējs un pinēja Antra Kalēja, SIA "Saules sveces", Madonas novada Liezēres pagasta "Rogu" biškopības saimniecība ar zīmolu "Kalnu medus", "Daba rada", SIA "Meža veltes", AS "Brīvais vilnis", SIA "Malevss", SIA "Lāči", SIA "Lat Eko Food", SIA "BRUK energy", SIA "AN Holding" un SIA "Rēzeknes Gaļas kombināts".
Līdzdalība starptautiskajās izstādēs Latvijas pārtikas ražotājiem ir nozīmīgs pasākums jaunu starptautisku ekonomisko kontaktu nodibināšanā, savas produkcijas popularizēšanā un jaunu eksporta tirgu atrašanā.
Izstādi apmeklēja arī Latvijas zemkopības ministrs Armands Krauze. Pasākumu vidū, ko rīko Vācijas Pārtikas un lauksaimniecības ministrs Aloiss Rainers, ministram bija paredzēta kopīga tikšanās ar Lietuvas lauksaimniecības ministru Andrjusu Paļoni un Igaunijas reģionālo lietu un zemkopības ministru Hendriku Johannesu Terrasu u. c. Svarīgākais, ka Baltijas valstu ministri kopīgi parakstīja deklarāciju par godīgu un izlīdzinātu ES tiešmaksājumu nepieciešamību, kas nodrošinātu vienlīdzīgu konkurenci zemniekiem.
20.01.2026.