Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Lai ir ieceres, kas īstenojas, un vēlēšanās, kas piepildās

Redakcija

Autors • 02.01.2008.

Burtu lielums

Sagaidīts jaunais, 2008., gads, kas vēl gluži balts kā neaprakstīta lapa. Kāds tas solās būt, ko novēlam sev un līdzcilvēkiem, mēģināju uzzināt, sazinoties ar lauku ļaudīm. Anita Ločmele, SIA "Piekūni lv" pirtniece, vides gide: – Lai visiem ir tā, kā tautasdziesmā: "Augstāk stāv saticība pār visiem tikumiem!" vai "Vēl' man labu, es tev arī,/ tad mēs labi dzīvosim,/ ko mēs abi dabūsim,/ kad mēs ļaunu vēlēsim?"

Lai Dievs mums dod saticību, pacietību, izturību un veselību, prieku dzīvē – ko tad vairāk. No 2008. gada ceru sagaidīt veiksmi, lai varētu plānotos darbus izdarīt. Lai katram ir mazs plāniņš, ko vajadzētu paveikt, lai ir saprašanās, sadarbība un veiksme to visu īstenot. Jāpiekrīt Imantam Ziedonim, kas atgādina, ka laime ir visu lietu kārtība. Lai izdodas arī apgūt dažādas mācības man pašai un citiem jebkurā vecumā!

Irēna Pretkalniņa, Bērzaunes pagasta lauku attīstības speciāliste: – Zemniekiem 2008. gadā novēlu to, kas mums katram ir nepieciešams, – veselību un izturību, jo, kā zināms, lauksaimniecība nav tā vieglākā nozare, kur zemniekiem ir jāstrādā. Protams, vēlētos lielāku sapratni no valdības puses, arī atbalstu. Arī šogad būs atvērti projektu konkursi, un novēlu, lai zemnieki aktīvi iesaistītos projektu rakstīšanā. Lai tomēr tā naudiņa tiek katra kabatā un makā. Varam piesaukt arī laika apstākļus, lai tie būtu labvēlīgi un zemniekiem izdotos izaudzēt labāku ražu, lai izslaukumi kāptu, lai vairāk naudas būtu. Pašiem vien būs jādomā, kā attīstīt ražošanu, kā piesaistīt līdzekļus no Eiropas Savienības un Latvijas valsts.

Dainis Kokars, Barkavas pagasta z/s "Jasmīni" saimnieks: – Pagājušais gads zemniekiem bija labvēlīgs un par laika apstākļiem nevajadzēja sūdzēties. Domāju, ka ikviens, kas cītīgi strādā, nevarēja sūdzēties arī par ražu, un visbeidzot – par graudiem to audzētāji saņēma naudu, kādu jau sen bijām pelnījuši. Vismaz ir stimuls sēt un audzēt labību, ja ir atbilstoša cena. Arī par sniedziņu ir prieks, jo mēs, barkavieši, domājam arī par ziemājiem, lai sējumi labi pārziemotu un cerīgi sagaidītu pavasari. Šogad – jābūt tikai labāk, jo jādzīvo ar cerībām, ka būs labāk.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 03.01.2008.

Autore: IVETA ŠMUGĀ


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px