Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Kvotas atceltas, limits beidzies

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 13.04.2015.

Burtu lielums

Laiki, kad katrai Eiropas Savienības valstij tika noteikts zināms apjoms piena, ko gadā drīkst izslaukt, ir beigušies. Līdz ar kvotu sistēmas atcelšanu ar 1. aprīli piena upēm ceļš vairs nav ierobežots.

Piena lopkopības speciālisti jau šovasar Latvijā prognozē piena ražošanas apjomu pieaugumu. Zemnieki apņēmušies vairs neskaitīt katru piena litru un dot govīm augstvērtīgu barību, lai izslaukums būtu lielāks. Murmastienes pagasta ZS "Sābri" saimniece Daina Pelša sacīja: – Noslēdzām līgumu ar AS "Preiļu siers", cena ir tā pati, pārstrādātāji sola, ka būs labi. Slēdzot līgumus, iepriekš bija jāuzrāda tas piena daudzums, kas ir kvotās, tagad parēķināju, cik slaukšu, un to daudzumu arī līgumā ierakstīju. Domāju, ka ierobežojuma nebūs, taču to, kādas tendences piena tirgū būs pēc kvotu atcelšanas, varēs izanalizēt tikai gada beigās.
Arī Kalsnavas pagasta "Īvānu māju" ZS saimnieks Jānis Kalniņš par piena daudzuma palielināšanu izsacījās piesardzīgi: – Cik piena visu laiku bijis, tik ir, bet, kad nāks slaucamas vairāk govju, piena kļūs vairāk. Sadarbojamies ar AS "Lazdonas piensaimnieks", un līdz šim sadarbība bija kvotas ietvaros. Pagaidām nekādu izmaiņu nav.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px