Labību var iesēt, izaudzēt, bet, ja nevar laikus nokult, tad visam iepriekšējam darbam ir maza jēga, – uzskata SIA "Lauce" valdes loceklis Uldis Bulavs.
Tāpēc arī labības novākšanā, kas sākta 22. jūlijā, SIA "Lauce" mobilizē visus spēkus. Aizvakar, trim kombainiem kuļot 28 ha ziemas kviešu ‘Zentos' tīrumu, kas atrodas Dekšāres pagastā, tika pabeigta ziemāju novākšana. Taču, pēc īpašnieka stāstītā, tikai vienu trešdaļu sējplatību aizņem ziemāji, divas trešdaļas – vasarāji, kas vēl jānokuļ. Pavisam SIA "Lauce" apsaimnieko vairāk nekā 1000 ha zemes.
Kā atzīst uzņēmuma vadītājs, graudkopībā ir svarīgi visi darbi – jāprot gan pareizi iesēt, gan laikā visu nokult, protams, ņemot vērā arī dabas apstākļus. Mūsu agronoms jūt "ar aknām", un „zināšanām ir jābūt ap 50%, bet viss pārējais – tikai un vienīgi pieredze", – uzskatu pauž Uldis Bulavs. Viņš domā, ka drīz Latvijā labi agronomi būs deficīts. Pats atceras, kā ir uzaudzis Ventspils dārzniecībā, kur strādājusi vecāmāte, un kopš tiem laikiem zemes lietas vienmēr ir bijušas tuvas, kaut pa vidu ir gan studēta vēsture, gan iepazītas daudzas citas sfēras (banka, birža), gan strādāts avīzes "Vietējā" redakcijas darba vadībā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.08.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto