Kalsnavas pagasta dārzeņu audzēšanas saimniecībā "Lauri" šoruden daudzi iegriežas iegādāties ķirbjus, jo pašu dārzos tie nav padevušies.
Daudzi teic, ka šī vasara ķirbjaugiem nepavisam nepatika, taču arī mūsu novadā ir lauku saimniecības, kur lielās ogas, kaut gan ne tik lielas kā citus gadus, tomēr ir izaugušas.
– Mums vienmēr viss izaug, gan vietas dēļ, gan mums ir spēka vārdi, – atklāja Dzintra Bandere. Viņa pastāstīja, ka katru gadu audzē vairākas šķirnes: ir muskata, makaronu ķirbji, cukurķirbīši, ķirbji kā bumbieri (pudeļķirbji) u. c., ir sulai, salātiem, biezzupai un cepšanai piemērotie.
– Arī arbūzi mums izaug. Vienmēr ir interesanti rudenī ķirbjus novākt un redzēt, kāds brīnums no katras šķirnes ir iznācis.
31.10.2017.