Jau vairākus gadus Latvijā stādu audzētāju vidū notiek diskusija par Latvijā audzēta stāda definīciju.
Problēmas ir radījis stādu imports no Eiropas dienvidu stādu lielvalstīm, kas pārņēma lielāko daļu vietējā tirgus. Pircējam atlika vairs tikai minēt, kas ir Latvijā audzēts un kas – pirms pāris mēnešiem ievests no kādas citas valsts, bet šeit uzdots par Latvijā audzētu stādu.
Problēmas rada arī visiem zināmais fakts, ka Latvijas mērogos ir grūti izaudzēt no spraudeņa vai sēklas tik efektīvi stādus, lai mēs varētu konkurēt ar Polijas vai Holandes apjomiem un izmaksām.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 24.03.2011.
Autore: SILVIJA APŠINIECE,
Stādu audzētāju biedrības
biroja vadītāja