Zemkopības ministrs Mārtiņš Roze Ogres rajona Madlienas pagasta zemnieku saimniecībā "Galiņi" pasludināja 2008. gadu par kartupeļu gadu Latvijā un kartupeli – par gada produktu.
Apvienoto Nāciju Organizācija (ANO) šo gadu jau ir pasludinājusi par Starptautisko kartupeļu gadu, un tā moto ir "Nenovērtētais dārgums".
Ministrs piedalījās kartupeļu jaunās ražas novākšanas dienā "Galiņos" un pasludināja 2008. gadu par Kartupeļu gadu Latvijā, bet kartupeli – par gada produktu. Līdz ar to arī Latvija pievienojas Apvienoto Nāciju Organizācijas iniciatīvai pievērst sabiedrības uzmanību šim vienkārši audzējamajam un katras ģimenes ikdienas ēdienkartē esošajam pierastajam laukaugam.
– Ne velti kartupeli dēvē par otro maizi, – uzrunā klātesošajiem atgādināja M. Roze. Kā informē Solveiga Lazovska, ZM preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece, pasākuma gaitā zemnieku saimniecībā "Galiņi" tika vākta šī gada pirmā kartupeļu raža, kas vēlāk tika arī sagatavota un degustēta. Saimniecības apskatē un kartupeļu novākšanā piedalījās kartupeļu audzētāji no visas Latvijas.
Kartupelis īpaši beidzamajos gados tiek atkal celts godā, jo, kā pauž ANO izvēlētais moto "Nenovērtētais dārgums", ar šo kultūraugu var pabarot daudz pasaules iedzīvotāju, kuri cieš no pārtikas trūkuma. Kartupelim ir liela nozīme lauku cilvēku ikdienā, valstu ekonomikā un veselīgas pārtikas nodrošināšanā pasaules mērogā.
Autore: IVETA ŠMUGĀ