Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Kad zemniekiem sāks ieskaitīt Eiropas naudu?

Redakcija

Autors • 22.10.2007.

Burtu lielums

Redakcijai piezvanīja mūsu avīzes lasītāja Anita Z. un lūdza noskaidrot, kad LAD sāks ieskaitīt zemniekiem vienoto platības maksājumu par 2007. gadu. Pamazām tuvojas gada beigas, lauku cilvēki ļoti gaida brīdi, kad kontos sāks ieripot kāds Eiropas Savienības atbalsta maksājums. Pagājušajā gadā naudu sāka ieskaitīt jau novembrī.

Šo vaicājumu adresēju Viduslatvijas reģionālās lauksaimniecības pārvaldes ES tiešo maksājumu daļas vecākajai referentei Airai Aizsilai.
– Vienotais platības maksājums (VPM) ir vienots maksājums par lauksaimniecībā izmantojamo zemi, kas uzturēta labā lauksaimniecības un vides stāvoklī un atbilst saņemšanas nosacījumiem. Cik man zināms, naudu no VPM 70% apmērā sola izmaksāt šāgada decembrī, – komentē Aira Aizsila. – Pilnā apjomā maksa būtu 26,60 Ls/ha. Pirmie VPM saņems tie, kam visi pieprasītie dokumenti ir kārtībā. Kam bijušas kādas kļūdas, tas tikai novilcinās laiku. Vienlaikus varētu saņemt arī naudu par piena kvotām. Pirmie to saņems tie, kam būs sakārtoti arī zemes iesniegumi. Lielākā daļa zemes saimnieku ES naudu tomēr var gaidīt jaunajā gadā, jo ar 20. decembri Valsts kases darbinieki aiziet Ziemassvētku brīvdienās.

Autore: IVETA ŠMUGĀ


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px