Biedrība „Zemnieku saeima" aicina uz lauku dienu – semināru „Kūtsmēslu un digestāta apsaimniekošana – ieguvumi lauksaimniekiem un sabiedrībai", kas notiks 13. jūnijā pulksten 10 zemnieku saimniecībā „Vecsiljāņi" Aizkraukles novada Bebru pagastā.
Uz lauku dienu arī Madonas un apkārtējo novada zemniekus, kuriem ir aktuāla kūtsmēslu apsaimniekošana, aicina Zemnieku saeimas sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Liepniece. Seminārā būs iespēja iepazīties ar vides prasībām kūtsmēslu un digestāta apsaimniekošanā, digestāta un šķidrmēslu lietošanas efektivitāti, jaunām mēslu izkliedes tehnoloģijām, kā arī uzzināt lauksaimnieku pieredzi digestāta izmantošanā lauku mēslošanai.
Kā zināms, kūtsmēsli un digestāts (rodas kā vērtīgs blakusprodukts biogāzes ražošanas procesā) ir organiskais mēslojums, par kura efektīvu izmantošanu un apsaimniekošanu notiek plašas diskusijas. ZS „Vecsiljāņi" saimnieks Juris Sprukulis piekrīt, ka ir jāinformē par digestātu, jo tas nav atkritumu produkts, bet gan ļoti vērtīga izejviela tālākai lietderīgai izmantošanai. Seminārā kopīgi diskutēs un dalīsies pieredzē, kā to racionāli izmantot, lai saudzētu vidi un palielinātu ražošanas efektivitāti.
Autore: IVETA ŠMUGĀ