Vakar, pulksten 13.44 iestājoties astronomiskajam pavasarim, beidzot mūs aplaimoja arī saules gaišais starojums, kas modina un iepriecina gan dabu, gan cilvēkus. Dārzkopības veikalos pavasara tuvums bija jūtams daudz agrāk, piedāvājot dažādu šķirņu sēklas, kas, safasētas krāsainiem attēliem noformētās paciņās, jau tiek pirktas kopš gada sākuma.
Z/s "Vainagi" veikalā "Saimnieks", izvēloties puķu sēklas, sastapu māti un meitu Maiju un Līgu Šķesteres, kas saimnieko Liezēres pagasta "Sauleskalna" mājās.
– Kad esam Madonā, katru reizi pa kādai sēklu paciņai nopērkam. Ieejam vienā, otrā, trešajā veikalā, un katrā ir kas savādāks, gribas taču dažādību. Mums ir sava māja, un katru gadu tur netrūkst puķu. Pašas audzējam arī stādus, jau ir iesēti tomāti, puķzirnīši. Šodien pērkam "Kurzemes sēklas" – puķes. Pēdējā laikā viss labi sadīdzis, nav bijis problēmu. Domāju, ka tie, kas palikuši laukos, pavasarim iestājoties, sēs, kā sējuši. Neticu, ka no Rīgas kāds brauks un kops zemi, jo pilsētniekiem nemaz tā negribas pa smiltiņām rušināties, – sacīja "Sauleskalna" saimniece.
Uz jautājumu par to, ar kādām domām sagaida pavasari, veikala "Saimnieks" vadītāja Ilona Ceruka sacīja: – Šopavasar cilvēki ļoti aktīvi ir pirkuši augsni, stādu kasetes, kas tikai liecina to, ka sēj un audzē stādus. Sēklas veikalā sākām tirgot jau ar janvāri. Esmu ievērojusi, ka cilvēki, kam ir interese par dārzkopību, visu nepieciešamo vēlas sagādāt laikus. Tie, kas audzē stādus, meklēja noteiktas šķirnes, un tagad viņiem stādu kastītes jau ir sazaļojušas. Pieprasa tādas gurķu šķirnes kā ‘Adams', ‘Wilma', ko, cerams, bāzē vēl varēs atrast. Pircēji ļoti pērk sīksīpoliņus. Esam iztirgojušas jau vairāk nekā tonnu, un atkal aizbrauca pakaļ pēc jauniem krājumiem. Izpirktas arī puscukurbiešu un runkuļu sēklas, tās atvedīs vēl.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto