Kalsnavas pagasta zemnieku saimniecībā "Rāvijas", kas nodarbojas ar augļukoku un ogulāju stādu audzēšanu, šis pavasaris bijis ļoti darbīgs.- Ļoti labs pavasaris, – vērtēja "Rāviju" dārzniece Herta Avotiņa. – Ziemas tikpat kā nav bijis, agri tika uzsākta augļukoku un ogulāju stādu realizācija. Sezona sākās jau marta beigās.
Sezona sākās jau marta beigās. Vasaras šķirņu ābelīšu stādi jau ir izpirkti, tāpat arī pundurābelītes, plūmes, ogulāji. Beidzamais laiks stādīt – arī beidzamie stādi, tikai atlicis atrast stādītājus rudens un ziemas šķirņu ābelēm, avenēm.
– Vai tas nozīmē, ka vairāk jāaudzē tas, ko cilvēki pieprasa? – jautāju Hertai Avotiņai.
– Grūti pateikt, jo tirgus situācija ir mainīga. Te pērk vasaras šķirnes, te atkal izvēlas rudens un ziemas šķirņu ābeles. Tagad vairāk uzpotējām vasaras un rudens šķirņu ābeles, ziemas – pavisam maz, bet redzēs, kā būs. Bieži vien tas ir kā "sviestmaizes likums", kad atkal viss iznāk otrādi – piedāvā vienu, bet pieprasa citu. Tas gan ir skaidrs, ka ābelīšu stādus pieprasa. Varakļānos bijām gadatirgū, kur vietējie āboli maksāja 1 latu kilogramā. Ja jau āboli tik labi maksā, kāpēc nevar iestādīt ābeli? – vaicāja dārzniece. Viņasprāt, vietējie āboli ir tā vērti, lai stādītu jaunus ābeļdārzus. Arī pagrabus var uzbūvēt pietiekami labus, lai ābolus saglabātu līdz pat pavasarim.
"Rāvijas" piedalās pavasara gadatirgos, un Herta Avotiņa dalās novērojumos, ka ābeles pērk visvairāk.
Arī "Rāvijās" iestādīts skaists pundurābeļu dārzs, un tās sola dot ražu jau trešajā gadā pēc iestādīšanas.