Tā pēc piedalīšanās Berlīnes starptautiskajā pārtikas izstādē gadatirgū "Internationale Grüne Woche Berlin 2018" jeb tautā sauktajā "Zaļajā nedēļā" atzina tās dalībnieki. Tāpēc arī ir vērts ražot to, kas ir bioloģiski tīra manta.
No 19. līdz 28. janvārim, kad Berlīnē norisinājās "Zaļā nedēļa", Latvijas nacionālajā kopstendā šogad klātienē piedalījās desmit mājražotāji un komersanti, kā arī stendā varēja iegādāties vairāku citu ražotāju produkciju.
Izstādē klātienē piedalījās arī mūsu novada saimniecības: Liezēres pagasta "Rogu" saimnieks un bišu dravas "Kalnu medus" biškopis Sandris Akmans ar bioloģisko biškopības produkciju, Līga Lieplapa ar individuālā komersanta "55 mārītes" bioloģisko produkciju – zāļu tējām un to komplektiem. Vestienas pagasta zemnieku saimniecība "Jāņkalni" bija pārstāvēta ar augļu un ogu sukādēm, sulām un citu produkciju. Stendā Latviju vēl prezentēja SIA "Baltic Wild" ar medījumu gaļu un konserviem, "IR avots" ar putoto medu, VSIA "Skrīveru pārtikas kombināts" ar konfektēm "Gotiņa", bērzu sulu pārstrādes uzņēmums "Sula", kā arī kompānija "Kurzemnieku ražojumi" ar žāvētiem āboliem un to čipsiem, SIA "Rozīne", kas piedāvās Skrīveru mājas saldējumus un sorbetu, kā arī SIA "Nuteko" ar riekstu sviestu.
Līga Lieplapa ar "55 mārīšu" produkciju – zāļu tējām un to komplektiem – Berlīnes "Zaļajā nedēļā" piedalījās otro gadu, un viņa joprojām ir pārsteigta par šīs izstādes vērienu un apmeklētību: – Berlīnes starptautiskajā izstādē gadatirgū "Zaļā nedēļa 2018" uzņēmums piedalījās piecas dienas no 10. Iepriekšējā gadā mēs izstādē iepazīstinājām ar savu produktu un novērtējām kopumā interesi par tējām, iepazinām izstādes apmeklētājus, viņu uzmanības piesaistīšanas veidus. Cilvēku plūsma ir nepārtraukta, piedāvājums izstādes daudzajās hallēs ir ļoti plašs, tādēļ ir jāpadomā, kā ieinteresēt. Šogad mēs bijām "gatavāki" un pārliecinošāki, bet bez pārsteigumiem tāpat neiztikām. Šoreiz – patīkamiem. Apmeklētāji mūsu produktu bija novērtējuši –
jau trešajā izstādes dienā bijām pārdevuši visu līdzpaņemto tēju daudzumu "optimistiskajam scenārijam". Ja pircējs atceras pēc gada un atkal iegādājas šo produkciju, tas mums tāpat kā ikvienam izstādes dalībniekam ir augsts novērtējums. Esmu daudz domājusi, kas ir tas, kas mani piesaistīja šajā izstādē. Noteikti – cilvēki. Latvijas stendā strādājošo kolēģu savstarpējās attiecības un lepnums par savu valsti, stāstot apmeklētājiem par dabu un mūsu cilvēku prasmēm, tradīcijām, zināšanām – tāda lieliska kopības, sadarbības un atbalsta izjūta. Paldies visiem par to! Gūstot atgriezenisko saiti no izstādes, esam guvuši jaunas atziņas un idejas tālākai virzībai uz priekšu. Cilvēkiem lielākoties ir svarīgi, ka produkti ir dabiski, cik jau katrs iespējams. Kopumā vismaz tajās dienās, kad es biju, Latvijas stends bija ļoti apmeklēts. Manuprāt, ir tā, ka vācieši (un ne tikai) jau pamazām sāk saprast, kas ir Latvija. Vismaz man šogad neviens neuzdeva jautājumu, kur Latvija atrodas (pagājušajā gadā bija daži tādi). Pārliecinoši mēs varam piedāvāt ļoti daudzveidīgus produktus, ko nevarēja redzēt citu valstu stendos.
Sandris Akmans, kas šajā starptautiskajā izstādē piedalās jau vairākus gadus, secināja: – "Zaļā nedēļa 2018" pagāja ļoti raiti. Apmeklētāji labprāt cienājās ar ZS "Jāņkalni" ražotajām sukādēm un "Kalnu medus" ziedputekšņiem, medu. Prieks bija dzirdēt uzslavas par mūsu produktu kvalitāti. Īpaši iepriecināja tie klienti, kuri nu jau atgriežas Latvijas stendā, lai nobaudītu mūsu produktus vairākus gadus pēc kārtas. Nemainīgi izstāde pārsteidz ar apmeklētāju lielo skaitu, kā arī dažādo garšu, kārdinošo smaržu buķeti un noformējuma krāšņumu, ko piedāvā daudzie nacionālie stendi. Ja kādreiz gadās izdevība, aizbrauciet, nenožēlosit!
ZS "Jāņkalni" saimnieks Māris Ozoliņš par produkciju, kas tika aizvesta uz "Zaļās nedēļas" izstādi, sacīja: – Vairāk vāciešus interesēja "Jāņkalnu" žāvētie auglīši – dzērvenes, mellenes, cidonijas, ķirbju kraukšķi. Interese bija – degustēja, arī pirka, bet svarīgākais, ka paņēma arī mūsu kontaktus, lai varbūt nākotnē dibinātu sadarbību par lielāku produkcijas noietu.
Latvijas nacionālo kopstendu arī šogad organizēja Agroresursu un ekonomikas institūta Starptautisko pārtikas izstāžu projekta īstenotāji sadarbībā ar LR Zemkopības ministriju. Par Latvijas apmeklēšanas un tūrisma iespējām gādāja "Lauku ceļotājs", informējot arī par simtgades pasākumiem.
13.02.2018.