Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Izmanto atbalstu jaunajiem zemniekiem

Redakcija

Autors • 20.02.2013.

Izmanto atbalstu jaunajiem zemniekiem
Burtu lielums

To, ka, īstenojot projektus, ES fondu naudas atbalsts ir lielāks jaunajiem zemniekiem, ne tikai zina, bet arī izmanto mūsu novada jaunie lauksaimnieki. Arī Ošupes pagasta zemnieku saimniecības "Cīrulīši" jaunais saimnieks Agris Šķēle, iesniedzot Lauku attīstības plāna pasākumam "Lauku saimniecības modernizācija" projektu "Kūts, piena mājas un mēslu krātuves jaunbūve "Cīrulīšos"", ir palīdzējis savas saimniecības attīstībai.

Pagājušais, 2012., gads Šķēļu ģimenei paliks atmiņā kā celtniecības gads. Pērn 23. novembrī jaunā ferma tika nodota ekspluatācijā, tagad tajā mīt 65 slaucamu govju ganāmpulks.
Kad ierodamies zemnieku saimniecībā "Cīrulīši", Agris Šķēle mums izrāda jaunuzcelto fermu, kurā slaucamo govju ganāmpulks labi jūtas plašumā, turklāt fermā klausās mūziku. Agris piekrīt, ka izlasījis, ka govīm arī patīk mūzika, kas pat ietekmējot izslaukuma pieaugumu.
Ganāmpulkam vairs nav jādzīvo saspiestībā, kā iepriekš, kur govis turētas apstākļos, kas tagad, salīdzinājumā ar jauno fermu, šķiet nepiemēroti, turklāt prasīja daudz roku darba pašiem.
Apskatām slaukšanas zāli, piena telpu, lagūnas tipa mēslu krātuvi. Viss jauns un darbojas atbilstīgi mūsdienu prasībām. Par apstākļiem jaunajā fermā priecīgi ir arī vecāki Ligita un Henrihs Šķēles, kas jau krietnu laiku, domājot par saimniecības attīstību, loloja sapni par jaunas kūts celtniecību. Projektu palīdzēja uzrakstīt SIA "Sigas grāmatvedības un ekonomikas konsultāciju birojs" vadītāja Ingrīda Graumane, kas arī sniedza konsultācijas. Tad arī nāca priekšlikums priekšplānā izvirzīt jauno zemnieku Agri un līdz ar to saņemt izdevīgākus ES naudas atbalsta nosacījumus. Arī šoreiz jaunajiem zemniekiem atbalsts projekta īstenošanai palielinājās vēl par 10%, kas naudas izteiksmē nav maz. Domājot perspektīvi, vecāki zemnieku saimniecību nolēma nodot īpašumā dēlam Agrim. Lai arī savulaik izmēģinājis laimi, pastrādājot svešās zemēs, viņš atgriezies un uz palikšanu. – Laikam vajadzēja ārzemēs pabūt, lai saprastu, kas man ir mājas, ka negribu būt tikai kalps. Pēc vidusskolas pastrādāju Vācijā divās saimniecībās, kur novēroju, kā viņi laukos darbojas. Tas, protams, bija noderīgi. Tagad, kad arī mūsu saimniecībā ir uzcelta jauna ferma, tas pats vien ir. Vācijā strādāju fermās, kur bija gan piesietā govju turēšana, gan nepiesietais variants, kāds tagad ir pie mums.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.02.2013.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px