Viduslatvijas reģionālās lauksaimniecības pārvaldes Zivsaimniecības un valsts atbalsta daļas vecākā referente Ilze Brante Madonā, Saieta laukumā 1, 402. kabinetā, turpina pieņemt lauksaimnieku iesniegumus valsts atbalsta maksājumiem. Otrdien kopā ar viņu bija kolēģe no reģiona pārvaldes centra Jēkabpilī – Zivsaimniecības un valsts atbalsta daļas vadītāja Judīte Podniece.
– Pieņemam iesniegumus visām atbalsta programmām, bet tuvākais termiņš ir 1. aprīlis, līdz kuram jāiesniedz iesniegums par atbalstu 2007. gadā nomaksāto kredītprocentu daļējai kompensācijai. Atbalstu varēs saņemt pretendents, kas nodarbojas ar primāro lauksaimniecības produktu ražošanu, un atbalsts nepārsniegs 4% no gada kredītlikmes vai faktiskās likmes. Šogad ir jaunums – iesniegumi tiek izskatīti iesniegšanas secībā un kamēr pietiek naudas. Nacionālajām subsīdijām atvēlētajiem līdzekļiem ir tendence samazināties, jo nauda tiek novirzīta jaunajām Lauku attīstības plāna (LAP) programmām. Protams, lopkopībai un augkopībai atvēlētie subsīdiju līdzekļi paliek nemainīgi, bet subsīdijās nav līdzekļu investīcijām, ir tikai kredītprocentu kompensēšanai. Investīcijām ir LAP pasākums "Lauku saimniecību modernizācija", un 14. februārī beidzās otrā pieteikšanās kārta, bet būs vēl jaunas kārtas, – skaidroja Judīte Podniece. Viņa piebilda, ka varot just, ka Madonas rajonā labi strādā lauku konsultanti, jo, lai arī termiņš kredītprocentu daļējai kompensācijai ir 1. aprīlis, lielākā daļa iesniegumu jau ir saņemta, kā nenotiek Jēkabpilī.
Viņa rosināja saimniekus nenokavēt pieteikšanās laiku. Laikus iesniegts pieteikums būs garantija tam, ka subsīdiju nauda nonāks lauku saimnieku rīcībā. Pēdējā brīža iesniegumam naudas var arī nepietikt. Vecākā referente Ilze Brante apgalvoja, ka mūsu rajona zemnieki ir aktīvi un jau divas trešdaļas ir atnākušas ar aizpildītiem iesniegumiem.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 28.02.2008.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto