Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Gandrīz katrā dravā kāda saime kritusi

Redakcija

Autors • 23.04.2010.

Burtu lielums

Piektdien, 30. aprīlī, pulksten 11 Madonā, Poruka ielā 2 (LLKC 2. stāva zālē), norisināsies biškopju seminārs.

Seminārā piedalīsies visiem labi zināmais un atzītais biškopības vecmeistars Andrejs Mizis. Veidosim diskusiju par biškopjus interesējošiem jautājumiem.

Sākusies sezona – pašā plaukumā jau pirmais svarīgais nektār­augs – blīgznas, veras arī kārkli, māllēpes. Tomēr satiekoties dravniekiem uz lūpām vēl ziemošanas jautājumi.

Piedzīvojām samērā neparastu ziemu. Bitēm tā likusies pieņemama. Varbūt pat grūtāk klājās biteniekam siltā istabā, nervozējot, kā jūtas bites. Šajā ziemā gandrīz katrā dravā kāda saime kritusi no bada vai bitenieks pēdējā brīdī kādu izglābis. Citugad tādi stāsti bija retums. Katram gadam – savas īpatnības. Iespējams, ka barību bites nolietoja ne ziemas aukstumā, bet tieši garajā, siltajā un ļoti mitrajā rudenī, kad tām vajadzēja būt jau ziemas mierā. To varam tikai minēt.

Parunāsim par bitēm seminārā. Īpaši gaidīti biškopji, kas vēl daudz ko nezina, nebaidās to pajautāt un piedalīties diskusijā.

Autors: JĀNIS PURIŅŠ,
Madonas novada biedrības vadītājs

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px