Lai arī astronomiskais pavasaris ir atnācis, mūspusē vēl ziema negrib atkāpties, naktīs piesalst, biezā sniega kārta kūst lēni. Tomēr dārzkopības veikalos jau jūtama lielāka pircēju interese par bagātīgo dārzeņu un puķu sēklu klāstu.
Z/s "Vainagi" veikalā "Saimnieks" Madonā sastaptā Līga Kartenbeka pēc sēklām bija ieradusies no Sausnējas pagasta Sidrabiņiem.
– Pērku dažādas sēklas – gan latviešu, gan lietuviešu, cik atļauj kabata. Skatos gan cenas, gan šķirnes, gan svaru. Ja jau kabata būtu pilna, tad pirktu visu pēc kārtas, jo piedāvājums ir ļoti liels.
Galvenais, lai visas sēklas labi dīgtu. Saimniecība nav liela, kopju savu dārziņu, un gribētos, lai tas, kas iesēts, arī izaugtu. Vajadzīga laba sēkla, auglīga augsne, labs laiks un vēl arī jāpastrādā, – rezumēja Līga Kartenbeka. Pirkt sēklas viņa brauc uz "Saimnieku", jo te var iegādāties arī barību, SIA "Biomikss" produkciju, un saimniece atklāja, ka vadziņās iekaisa "Trihodermīnu", lai augi izaugtu veselīgi.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 31.03.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto