No 2. jūnija tiek izsludināta pieteikšanās jauno lauksaimnieku konkursam „Senču aicinājums". Konkursu jau piekto gadu rīko Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete kopā ar Zemnieku saeimu un žurnālu „AgroTops".
Konkursa mērķis ir godināt Latvijas jaunos lauksaimniekus un lauksaimnieces. Galvenā balva tiks piešķirta jaunietim, kurš dzīvo laukos un ir veiksmīgs lauksaimnieks, veicina lauku dzīves vides saglabāšanu un attīstību, kā arī aktīvi iesaistās sociālajā dzīvē.
Kā ziņo Zemnieku saeimas sabiedrisko attiecību speciāliste Līva Liepniece, pieteikšanās konkursam ilgs līdz 4. jūlijam (ieskaitot). Pieteikumi un konkursa nolikums ir atrodams mājas lapā www.zemniekusaeima.lv vai rakstot uz e-pastu [email protected], ar norādi „Jauno lauksaimnieku konkursam".
Apbalvošanas ceremonija notiks Zemnieku saeimas organizētajā lauksaimnieku Jaungada ballē 2015. gada janvārī. Konkursa uzvarētāji balvā saņems pilnībā apmaksātu braucienu ar piedalīšanos divām personām vienā no vadošajām Eiropas lauksaimniecības izstādēm, gadatirgiem vai pasākumiem, kā arī tēlnieka Paula Jaunzema darināto balvu. Visi konkursa finālisti saņems veicināšanas balvu – uzaicinājumu apmeklēt jauno līderu personīgās un profesionālās izaugsmes apmācības.
Šis konkurss pirmo reizi tika organizēts 2010. gadā, un gadu gaitā par tā uzvarētājiem kļuvuši: Inga un Zigmunds Kalniņi no Aizputes novada, Valdis Zujs no Rēzeknes novada, Jānis Vaivars no Skrīveru novada, Aija Šneidere un Jānis Miķelsons no Limbažu novada. Simpātiju balvu konkursā saņēmusi arī Līga Joste no Ošupes pagasta ZS "Eglītes".
Autore: IVETA ŠMUGĀ